Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns milyen...

Az antidepresszáns milyen kellemetlen mellékhatásokat tud okozni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnem pánikbetegségre írták fel az SSRI-t és azóta teljesen kicserélték. Nagyon fáradt egész nap és bódúlt, lassan mozog és nehézkesen gesztikulál. Egyre rosszabb az állapota, az érdekelne, hogy meddig süllyedhet ? Az antidepresszáns hogyan tud tönkretenni egy életet ? Tudom hogy van ilyen fórum ahol leírtak mellékhatásokat pl szendi, de ott az egész tőrténet nincsen leírva csak egy két adalékanyag. Az érdekel, hogy ezekkel a mellékhatásokkal hogyan bírkóztatok meg és hogy később regenerálódott-e az agy. Aki pl fűlzúgás vagy egyéb mellékhatás alakult ki, az kigyógyúlt-e belőle és hogyan?
2012. ápr. 27. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az SSRI nem azonnal fejti ki a hatását hanem általában hetek alatt.

Nekem 3 hét volt mire jobban lettem. Az első 3 hétben viszont rosszabbul voltam mint előtte.

Támogasd ha közel áll hozzád! Nehéz időszak ez neki.

2012. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, 2-3 hét, mire javulást hoz, ezt érdemes kivárni, de azért nem mindenkinél találják el azonnal a megfelelő gyógyszert. Ha később is az életminőséget ennyire negatívan befolyásoló mellékhatások mutatkoznak, akkor szólni kell a kezelőorvosnak, mert többféle gyógyszer létezik.

Nekem kézremegésem volt az egyik gyógyszertől, nem múlt el, gyógyszert kellett váltani, azóta nincs gond.

2012. ápr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kapott mellé valami nyugtatót, akkor inkább attól lehet fáradt és bódult. Az antidepresszáns engem inkább felpörgetett. A fülzúgás, szédülés, remegés, hajhullás, májenzim érték változás nálam elmúlt amikor abbahagytam a gyógyszert. Vissza kell menni az orvoshoz, ha nem jó a gyógyszer.
2012. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 x) ***** válasza:
Sajnos nincs két egyforma ember, így mindenkinél kicsit más a hatása... vannak akik teljesen kikészülnek, fáradékonyak és még ingerlékenyebbek lesznek tőle.. ha 2-3 hét múlva nem javul a helyzet nem ért visszamenni az orvoshoz.
2012. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a 2-3 hét teljesen reális. Milyen gyógyszerről van szó? Név szerint?
2012. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már az első adagtól bódúlt lett az ismerősöm és én is mivel kíváncsi voltam, hogy az okozza-e és kértel tőle pár darabot. Az igaz hogy nagyfokú eúfóriát okozott, de egyben bódúltságot és elbutulás érzését is.
2012. ápr. 30. 12:17
 7/8 anonim válasza:
Miután elkezdtem szedni a gyógyszert, két hétig azt sem tudtam, hol vagyok. Szédültem, fájt a fejem, elvesztettem a realitásérzetemet, rengeteget aludtam. Azután viszont egyre jobban lettem, és mostmár semmi probléma sincs. :)
2012. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem hőháztartási gondokat okozott, irgalmatlan hőhullámok törtek rám, gyakran rosszul voltam emiatt, mióta abbahagytam már nincs ilyen, de egy kicsit megmaradt.
2012. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!