Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ép ésszel kibírni,...

Hogy lehet ép ésszel kibírni, hogy csak ennyi az élet?

Figyelt kérdés
Folyamatos szorongás, hogy hogy találjak munkát, nem hívnak vissza sehonnan, pedig nagyon kellene a pénz, mert az utcára fogok kerülni, ha meg lesz munka, ott van a minősíthetetlen munkakörnyezet meg a szemétkedő kollégák, valamint az állandó bizonytalanság, hogy egyáltalán másnap kell-e még az ember a munkára, vagy kezdheti újból a keresgélést. Csak ezért kell élni, mert kikapcsolódásra vagy tanulásra nincs pénz, mert minimálbérből még az alapvető dolgokat is nehezen lehet beszerezni. Hogy lehet ezt bírni?
2012. ápr. 29. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen végzettséged van?
2012. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És milyen idős vagy?

Hol, merre élsz, milyen lehetőségek vannak, voltak? Most mi történt, hogy ennyire ki vagy?

2012. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érettségim van, tudom, hogy ezzel kitörölhetem, de nincs pénz arra, hogy képezzem magam, eleve számítógépem meg internetem sincsen, az is kellene hozzá, nem beszélve a könyvekről meg ilyenekről, hiába lenne még támogatott nekem egy okj. Az, ami kiakaszt jelenleg, az, hogy ebből az ördögi körből nem lehet kilépni, csak akkor lenne normális fizetésem, ha tanulnék, de csak akkor tudnék tanulni, ha normális fizetésem lenne. És ez így meg az egész életen keresztül, mások meg élik az életüket, ide-oda utazgatnak, azt csinálják, amit szeretnek, stb. Egy kis irigység is van bennem, de nem annak kellene az általánosnak lenni, hogy nem csak a munkának él az ember, illetve annak, hogy valahogy megteremtse a napi betevőt? Egyébként 20 éves vagyok.
2012. ápr. 29. 16:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyik szomszédomék most voltak kint Bécsben, az unokájuk ott dolgozik, oda ment férjhez. Szállodai takarítóként havi 300 ezer Ft-nak megfelelő összeget keres, a kaja a kerestüknek minimális részébe kerül. Kb a kereset 1-3-adát félre tudják havonta rakni.

De állítólag hasonló a helyzet éttermi mosogatóként is, biztosan vannak még lehetőségek, ha valóban úgy látod, hogy itthon semmi esélyed, akkor mire vársz? Majd visszajössz, ha már lesz miből felépítened az életed!

2012. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamikor a nagy válság idején, az emberek akár Amerikába is hajlandók voltak kivándorolni, a túlélés reményében. Te meg a szomszédba sem mész át, hanem otthon rinyálsz.
2012. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs neked családod, vagy legalább egy rokonod, aki segítene?
2012. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha elmész egy fsz (okj) képzésre egy főiskolára vagy esetleg egy diplomát adó képzésre, támogatottra, akkor az tényleg nagyon minimális költségekkel jár, mert könyveket a könyvtárból is szerezhetsz, papírra meg tollra azért futja gondolom. Ha jól tanulsz, kaphatsz ösztöndíjat, meg vannak mindenféle támogatások, iskolánként változó, nálunk 20-30 ezer simán összejött ilyesmikből, ha valaki tanult rendesen.

Ha meg neked kell eltartanod magad lakás, kaja stb terén is, akkor menj levelezőre és úgy dolgozhatsz mellette. Levelezőn is van államilag támogatott! csak épp ösztöndíj nincs...

2012. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Külföld.

Tanulni pedig iskolán kívül is lehet. Tessék letölteni pár programozással, nyelvvel vagy bármivel kapcsolatos könyvet és megtanulni. Munkaerőként te a képességeidet, a tudásodat adod el, azért kapsz pénzt. Ha nincsenek képesítéseid, nincsen tudásod, akkor nincs miért fizetniük.

2012. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!

A kérdezőnek éppen az a gondja, hogy nem talál munkát, ha elmegy főiskolása, egyetemre levelezőre, akkor sem fog mellé munkát találni, ha most nem talál.

2012. ápr. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Továbbtanulás, mellette diákmunka. Diákokat mindig keresnek, legrosszabb esetben gyorséttermi munka vagy telefonos értékesítés. Nehéz lehet végzettség nélkül munkát találni mert az egyszerűbb munkára már diákokat vesznek fel mert kevesebbet kell adózni utánuk. Ha csak fizetősre vesznek fel akkor diákhitel:(. Tudom, rossz hitellel kezdeni az életet, stb, de a két rossz közül (diákhitel vagy egész életedben az lesz, mint most) a hitel a kevésbé rossz (szerintem).
2012. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!