Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az alvástól. Na ezzel...

Félek az alvástól. Na ezzel mi a francot kezdjek?

Figyelt kérdés

Nehezemre esik kiadni a kontrollt a tudatom kezéből. Az elalvás meg ugyebár nem más, mint hogy hagyjuk, hogy a gondolatok szabadon áramoljanak, irányítatlanul, egész addig, amíg teljesen kicsúszik a kezünkből az irányítás. Az ébredéskor pedig hirtelen ráeszmélünk, hogy kik vagyunk. Az irányítatlan gondolatok viszont zavarnak és tartok is tőlük. Csomószor van olyan félálomban, hogy teljesen értelmetlen, összefüggéstelen gondolat megy végig a fejemben és ilyenkor mindig megijedek, hogy én vajon normális vagyok-e. Igazából az zavar nagyon az elalvásban, hogy gyakorlatilag végig kell néznem azt, hogy széthullik és megsemmisül a tudatom. Csomószor van olyan, hogy elalszom egy pillanatra, majd azonnal felriadok, mert megijeszt az, hogy leállt a tudatos működésem.

Nehezemre esik elszakadni a világtól és a gondolataimtól.



2012. ápr. 30. 11:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, az irányítatlan gondolatok nem zavarnak, hanem képtelen vagyok irányítatlanul gondolkodni. Szinte egyáltalán nincsenek irányítatlan gondolataim, így nehezemre esik elalvás előtt magamra erőltetni őket. Pláne, hogy olyankor már fáradt vagyok, nem akarok ezzel foglalkozni. Ha viszont irányítottan irányítatlanná teszem a gondolataimat, az már irányított. Szóval nem tudom, hogy mi a f@szomat kezdjek ezzel.
2012. ápr. 30. 11:35
 2/8 Diavolino44 ***** válasza:
79%
Meditacio, autogen treninget tanulj meg. 2-3 alatt rende fogsz jonni.
2012. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szoktam meditálni. Az autogén tréningnek még utánaolvasok, köszi.
2012. ápr. 30. 12:23
 4/8 anonim ***** válasza:
a válasz a magyarázatodban:Ne félj a kontrollálatlanságtól,egyszerűen ez az,amit tehetsz.a meditáció,vagy hasonló segíthet,de ne feledd a félelmeidet nem kerülheted ki.viszont szembenézhetsz velük,és legyőzheted őket.menni fog,drukkolok!
2012. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabadna félnem tőle, de ez van, nem tudok mit tenni ellene. Ez is egy fajta paranoia. Hiába mondom egy arachnofóbiásnak, hogy ne féljen a pókoktól, attól még félni fog, hiába tudja, hogy nem ártanak neki. Kb. így vagyok én is ezzel. Tudom, hogy nem fogok "úgy maradni", ha elalszom, de valami mégis bennem van.

Szembenézni meg minden este szembe kell néznem vele.

Idővel biztos megszokom és elmúlik, de jó lenne meggyorsítani. Aludtam párszor frontinnal, úgy szinte semmi para nem volt, de azt meg nem rendszeresíthetem be. Jó lenne már végre úgy lefeküdni, hogy örömmel teszem. Eléggé elb@ssza az egész napomat, mert tudom, hogy ez eléggé egy beteg dolog, amiben most vagyok.

2012. ápr. 30. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:
azt kellene megtanulnod,hogy ne tegyél semmit.semmit.pont ez a kulcs.ne állj ellen,ne csinálj semmit.észre sem fogod venni,szépen elalszol,és rá fogsz jönni,hogy nincs mitől félned.
2012. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nézd meg a Rémálom az Elm utcában-t
2012. máj. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tanulj meg meditálni és az annyira ellazít ,hogy könnyebb lesz elaludni.
2014. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!