Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utazhat-e (klausztrófóbia...

Utazhat-e (klausztrófóbia miatt) benyugtatózott személy repülőn?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak nagyon erős klausztrofóbiája van. Képtelen liftbe és metroba szállni. Most viszont elengedhetetlen lesz, hogy ne használjon repülőt, olyan utat kell megtennie, amit nem lehet busszal megtenni, vagyis minden más közlekedés kizárt.

Az lehetne megoldás, hogy mondjuk végigaludná az utat egészen a felszállástól?... kb 2-3 órás útról van szó. Kérlek, segítsetek, nem poénnak szánom a kérdést. Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat.



2012. ápr. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
orvosi papír kell róla hogy ne kössenek belé.
2012. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
ha két három órás az út, akk azt bizony meg lehet tenni busszal / kocsival is. am ha jól tudom nem lehet repülni begyógyszerezve, az meg már más kérdés h kit izgat :D
2012. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, természetesen utazhat, nincs erre szabály. Neki kell tudnia, hogy kezeli majd a helyzetet. Én azt mondom, hogy egy nyugtatóval és előtte lelki felkészüléssel mehet. Ez egy szorongásos betegség, ami agyban nagyon jól kezelhető. Tudom, miről beszélek: Nem kell félteni.
2012. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tengeren át kell menni, tehát oda NINCS busz!!!!!!!!!!!!!!!!! és a hajó sem jöhet szóba sajnos
2012. ápr. 30. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. Ha menni kell, hát menni kell, nem? Muszáj megtennie az utat? Ha nem: Nincs probléma. Ha igen: Akkor tök mindegy, hogy mi a helyzet, valahogy fel kell szállnia. Nem akarok kegyetlen lenni, de más spekuláció itt nem segít. Nem halálos beteg, csak egy kicsit szorong. Az is lehet,hogy az úttal leküzdi.
2012. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Biztosan nem jól tettem fel a kérdést. Szóval, lehet-e egy majdnem eszméletlen utast felvinni a gépre?.... Ha eszénél lenne, le kellene kötözni szegényt, mert hisztiroham törne rá. Tényleg súlyos a helyzet.
2012. ápr. 30. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem már, elnézést, én értettem félre. Elméletileg nem. De! Nagyon sokan szednek nyugtatót repülőút előtt és javíts ki, ha tévedek, de egy nyugtatótól még nem lesz majdnem eszméletlen senki. Persze nagyon leszedáltan nem érdemes és gondolom fel is tűnik valakinek, hiszen bármi történik, követni kell az utasításokat és ott kell lenni agyban is.
2012. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!