Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » De-realizáció (? )

De-realizáció (? )

Figyelt kérdés

Kialvatlanság?

Újabban talán egyre gyakrabban fordul elő.

Furcsa, zavaros emlékek (elfelejtem mit csináltam az előző nap/órában, bár később eszembe jut).

Ébredés (főleg délutáni alvás) után néha "időzavar" (Nem tudom, hogy milyen nap/hónap/év van :D). Bár pár percen belül azért rájövök.

"Nehezen ismerem fel magam", amikor tükörbe nézek, akkor valahogy mindig "mást várok", úgy is mondhatjuk, hogy meglepődöm, "nem pont ilyenre emlékszem", bár miután jobban megnézem rájövök, hogy jó ez így. :D

Mitől lehet ez?

19, F



2012. máj. 6. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem derealizáció. Hidd el én már csak tudom az milyen sajna :(
2012. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok velem is előfordultak már. De egy ideje elmúlt, és nem derítettem ki, hogy mi ez. Nálam akkor jött elő, amikor ilyen keszkuszák voltak a napjaim. Pont, mint nálad, amikor délután aludtam és éjjel fenn voltamm aztán reggel aludtam 1-2 órát stb meg iszonyat hülyén osztottam be sokáig a napokat...


Szvl lehet köze van az alváshoz.

2012. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

"Múló deperszonalizációs, derealizációs élmény előfordulhat ALVÁSMEGVONÁS, ismeretlen helyre való utazás, traumatizáló élethelyzet, életveszély, halálközeli állapot kapcsán is."

2012. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nincs semmi közöm ehhez a betegséghez, eddig azt se tudtam, hogy létezik, csak most felkeltette az érdeklődésem és ezt találtam elsőre. Azért még mindig azt mondom, hogy magadat diagnosztizálni bármivel is nem lehet és veszélyes.:)
2012. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek totál ugyan ilyen panaszokkal kezdődött a hebefrén skizofrénia. Amióta haloperdalt vagy nemtom a pontos nevét szed, jobban van! Érdemes lenne felkeresned egy szakembert hogy megbeszéld vele a panaszaidat!!
2012. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és az mitől van nekem évek óta hogy attól félek intenziven hogy a szeretteim meghalnak, mozdulatokat ismétlek meg,ez abból fakad hogy rossz negativ gondolat jut eszembe és még nem gondolok jóra addig megismétlem, persze ha nem látnak, magamban mondom azt hogy hagyjál békén rossz gondolat mindíg...paranoiás vagyok hogy mivan ha betegség ér, le kell vágni valamimet, kómába esek..állandóan kezet mosok, piszkosnak érzem magam, a ruháimat mosom..

25 L

kérlek irjon valaki!!

2012. máj. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom nem vagyok pszichiáter. De nekem a kézmosásod kényszercselekvésnek tűnik, és szerintem nem paranoiád van hanem szorongsz. De miért nem mész el orvoshoz??
2012. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi..hát igen lehet hogy nem ártana!Eddig még nem voltam, nem soká el kellene mennem
2012. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

TE jó ég!

Ez természetes.... Mindenki így van ezzel, hogy valamikor nem jutt eszébe valami. Öcsém ébredj fel. ha az agyat keveset pihen akkor egyértelmű, hogy nem fog rendesen müködni és később ugranak be a dolgok.


Nem kéne éjjel nappal a gép előtt ülni!!!


STB::::

2012. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!