Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondolsz az öngyilkosságró...

Mit gondolsz az öngyilkosságról, az öngyilkosokról?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy elolvasol egy cikket, amiben arról írnak, hogy egy tizenéves véget vetett az életének. Milyen gondolatok járnak benned (már ha járnak)? Csak érdekel a véleményetek ezzel kapcsolatban, ne gondoljon bele senki semmit.

2012. máj. 8. 00:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén sajnálom őket. A leglassabb halálozási mód odáig eljutni.

Majd fog ide írni a sok "jaj de lenézem őket", aki még életében egy problémával se szembesült, remélhetőleg ők sose jutnak el odáig továbbra se...

2012. máj. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Háát azt gondolom hogy az a tuti ami most itt van, ami formálható 1000 féleképpen, megélhető millió módon, és főleg megváltoztatható. Hát ezt eldobni, vmi bizonytalanra, semmire, valamire, ki tudja mire cserélni (mindenkinek hite szerint) nem okés. Jaa és ne feledjük el hogy azért bárhogy is de fájdalmas dolog eldobni. Sőőt rettentően aggódom hogy mi lesz ha majd betegség (bármi egyéb) következtében akaratom ellenére kell szembenéznem a halállal.

A konkrét gondolatodra utalva, hogy egy tizenéves véget vetett az életének, azt gondolom hogy egy tizenéves azért is lehet nagyon elkeseredett mert nagyon kiszolgáltatott. Nem áll még önálló lábon (én már igen, 38 éves vagyok) emiatt kiszolgáltatott a szüleinek, tanárainak, idősebbeknek, és ez rossz. Nehezen feldolgozható is lehet. De! Ez a szitu múlik, hiszen ahogy telnek az évek, betölti a 18-at, (esetleg előtte 1-2 évvel előtte is akár) és nyugodtan feltarthatja a középső újját az őt sanyargatóknak. Megváltoztathatja az életét, úgy ahogy neki jó. Uncsitesóm például kiment 18-évesen az USA-ba.

Ha pedig az elkeseredés oka nem ilyesmi, hanem a LOVE, akkor is feleslegesnek látom a depit, és az öngyit, bármilyen divatos is. Az életben a szerelem nem mondom hogy nem fontos, de hogy emiatt vki eldobja az életét, azt nem gondolom jónak. Egy megromlott kapcsolat rendbe jöhet később, huszonéves korára mindenki annyira megváltozik, hogy egy gyermekkori kapcsolat simán újraéledhet. Anyámék is elváltak amikor kicsi voltam, aztán újra összeházasodtak. Egyszóval az emberi szív útjai annyira bonyolultak hogy ez sem indokolhatja hogy valaki az életét eldobja, mert még bármi lehet...:)

Ha pedig vki elveszt valakijét (szerelmét, szülőjét, barátot) akkor sem az öngyi a megoldás mert lehet hogy feldolgozhatatlan, de idővel a fájdalom elviselhetővé válik. Egyszóval az öngyilkosság nem megoldás! Ráadásul az ember tele van van önvédő mechanizmussal (lélektan), amiket hagyni kell működni, és akkor idővel csökkenni fog a fájdalom. És elviselhetővé válik!!! Ez biztos!

ÜDv.

2012. máj. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Én hiszek a reinkarnációban, a karmában, és egyáltalán az ezotériában, és az öngyilkossággal az a baj, hogy megoldatlanul hagyunk egy problémát és ezt nehezítve kapjuk majd meg újra... mindenkinek vannak olyan pillanatok az életében, amikor feladná, mert nem lát kiutat, úgy érzi nem tud felállni, elrontotta az egész életét stb... de végig kell csinálni!

Ha ilyen hírt hallok, nekem az jut eszembe, hogy vajon mi lehetett az a probléma, amiért ezt tette valaki? Tényleg annyira súlyos volt?

2012. máj. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 homo ludensz ***** válasza:
100%
Magam is hiszek a karmában és tudom hogy egy tizenévesnek még nincs önálló életképe és kevés az élettapasztalata. Óriási teherrel fog leszületni mert a karmát kijátszani nem lehet. Azért születtünk le a jelenlegi testbe hogy tapasztaljon a lélek és ha 70 évet vállaltunk itt lent akkor mi csak úgy felmondjuk a vállalást? Én 68 éves filozofálgató ember vagyok és néhányszor eltöprengtem hasonló kérdéseken és ezért írtam le a véleményemet.
2012. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%
Eszembe jut, hogy biztosan olyan hülyeség miatt lett öngyilkos, hogy szekálták valamiért az iskolában. Egyébként mindenki azt csinál magával, amit akar. Nem ítélem el csak szimplán leszarom.
2012. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek különösebben. Örülök neki, hogy nekem eszembe sem jutnak ilyen gondolatok (soha nem is jutottak eszembe), pedig sok mindenen keresztülmentem már én is, és biztos lesznek még nehéz helyzetek, de semmiért nem éri meg eldobni az életünket, mert mindig van remény, és mindig lesz valahogy. Én pozitívan szemlélem az életet és mindig boldog vagyok. Mindig érdemes élni, az élet szép! (Szerintem legalábbis.) Aki nem így gondolja, azt sajnálom, amiért nincs annyi lelkiereje, amiről lehet, hogy ő nem is tehet. Ha az öngyilkosságot tartja valaki a legjobb megoldásnak, akkor tegye, bár ez a cselekedet véleményem szerint nagy önzőség a családtagjaival, szeretteivel szemben.
2012. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Azt gondolom, hogy le lehet süllyedni olyan mélyen a gödörben, hogy ezt valaki megtegye. Még akkor is, ha reálisan nézve simán volt reménye egy szebb életre. Szerintem mikor valaki elköveti az öngyilkosságot, akkor egy olyan beszűkült tudatállapotban van, hogy tényleg reménytelennek látja az életet.
2012. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem ítélem el, hanem csak sajnálom.
2012. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Kívülállóként nehéz megérteni ezt a témát, de akinek mindig ez jár a fejében hónapok óta, mint én, az tudja, hogy milyen igazán depressziósnak lenni.
2012. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
93%

Átérzem teljesen az okát, én már körübelül egy éve erősen gondolkodk rajta, ha érne egy nagyon negatív hatás simán megtenném. Sajnálom de nem tudom elítélni sem vallásilag sem máshogy.


Sose a problémákkal van a gond hanem az emberrel akinek ezt el kell viselnie, nem mind vagyunk egyformán erősek és csak az számít mi hogyan ítéljük meg a helyzetet. Van amikor betelik a pohár.


Azt mondani, hogy mindig van reménny és mindenre van megoldás csak egy jól hangzó demagóg emberi duma. Azért gondoljuk így mert annyira akarunk hinni benne. Az meg nem vígasztal, sőt kissé kárörvendő, ha azzal vigasztaljuk magunkat, hogy másoknak még rosszabb...

2012. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!