Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vettétek rá magatokat,...

Hogyan vettétek rá magatokat, hogy pszichológushoz forduljatok? (Már aki volt)

Figyelt kérdés

Mostanában küzdök némi problémával az elmúlt pár hónapban, és tudom, hogy hasznos lenne pszichológushoz fordulnom. Már mások is tanácsolták! Az egyetemen, ahova járok ingyenes pszichológiai tanácsadás van diákoknak, csak egy e-mailt kellene írnom neki, de nem "merek". Többször is megnéztem már a honlapját, egyszer már az e-mailt is elkezdtem írni, de végül nem küldtem el. Ti hogyan vettétek rá magatokat? Rábeszéltek esetleg? Küldött valaki? Egyáltalán mit mondtatok neki, miért vagytok ott?


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. máj. 9. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem az az ember küldött el, aki számomra az egyik legfontosabb. El is kísért az első alkalomra. De kétszer is otthagytam, gyűlölöm a pszichológusokat. Fontos, hogy ne azért menj el, mert mások "tanácsolták". Azért menj el, mert fontos vagy magadnak és érsz ennyit! Sok sikert, bajod nem származhat belőle!
2012. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Önző módon vettem rá magam.

Nekem gondom van, neki meg az a dolga hogy megoldja.

A pszichológusnak az a foglalkozása hogy olyan emberekkel is beszélget akik nehezen nyílnak meg.

E-mailben elég annyi hogy időpontot szeretnél.

Utána, bevezetésként 1-2 mondatban mondd el miért vagy ott. Több nem is kell, utána már csak a kérdéseire kell majd válaszolni.

Fogd fel kalandként. Én úgy voltam vele, hogy hú, tök érdekes lesz, ilyen helyen még úgysem jártam! :-D

2012. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Írok neki egy e-mailt. Addig is, ha valakinek van még tanácsa, vagy tapasztalata, akkor szívesen fogadom.
2012. máj. 9. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már többször voltam. Az a lényeg, amit már írt is felettem valaki, hogy ő szolgáltat, te meg igénybe veszed. Ha fáj a hasad orvoshoz mégy, mégsem szégyelled magad. Ha a lelked fáj elmégy a pszichológushoz. Ezt mondd magadnak. Amúgy arra is gondolj, hogy most rosszul érzed magad, de ő majd segít és sokkal jobb lesz. Nekem mindig segített ha oda jártam. Ha már ott vagy elmondod mi nyomja a lelked. Ő majd segít konkretizálni hogy mi lehet az ok, és segít kijönni a bajból is. Sok sikert!
2012. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nekem gondom van, neki meg az a dolga hogy megoldja."

Ez így baromira nem igaz, "csak" segíthet, hogy meg tudd oldani, de senki nem fogja megoldani más problémáját, mert az lehetetlen.

A kérdésre: először anyám elcipelt, hülyén éreztem magam és elég hamar otthagytam. Pár évvel később egy orvos küldött, de az is csak pár alkalom volt. Aztán legutóbb apám vitt el, de én is beláttam, hogy kell és most eljárok rendesen. Nem éreztem magam kínosan, mivel már megszoktam az ilyen helyzeteket.

2012. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most mentem el Pszichológushoz, önszántamból, és nem bántam meg!

Hidd el, ott megnyílik az ember, nem is gondolnád, hogy mennyire!Ez csak akkor működik, ha Te magad érzed ennek szükségét!

Sok sikert!

2012. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, lassan csak rábeszélem magam, hogy elmenjek :)
2012. máj. 11. 07:54
 8/8 anonim ***** válasza:

én is voltam az "egyetemi rendelésen", csoport terápián. nagyon nem jött be, otthagytam. ennek ellenére is mondom, h mindenképp írj neki és menj el legalább 3-4 alkalomra, mert még ez is jobb érzés, mint mikor azon szerencsétlenkedik az ember, h írjon-e


remélem sikerrel jársz! hajrá!

2012. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!