Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orbáncfű szedhető SSRI-k...

Az orbáncfű szedhető SSRI-k mellé?

Figyelt kérdés
Az orvos írt fel SSRI antidepresszánst, de eleve szedek orbáncfüvet ez szedhető együtt ? Mit okozhat ?
2012. máj. 14. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne szerencsés!

Én ugyanezt megkérdeztem macskagyökérrel kapcsolatban és azt mondta a doki hogy ne.

2012. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok, de miért ? Mi lehet a baj?
2012. máj. 14. 20:18
 3/8 anonim válasza:
0%

inkább ne!


én is szettem ilyen gyógyszert ,

egyszer dm-be vettem kur.va drágán valami sós fogkrémet,

és az egyik össze tevője orbánc fű volt,(ekkor még nem tudtam hogy nem szabad ) mi után fogat mostam vele (előtte fél órával vettem be a gyógyszert)


nagyon durva mellékhatások jelentkeztek...


szédülés,furcsa pánik szerű érzések, mintha nem is én lennék fajta érzés,halál félelem, olyan mintha be lennél drogozva...


szóval elégé sz.ar.



nehogy meg próbálj rá orbánc füvet szedni ! (csak jó tanács)

2012. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amióta újra kezdtem szedni ezt az antidepresszánst, amit az orvos felírt ugyanezek a tünetek jelentkeznek amit leírt a kedves második válaszoló és régebben ugyanennél a gyógyszernél nem volt semmi baj sem. Azóta kezdtem szedni orbáncfüvet, a patikus azt mondta, hogy ez csak az antidepresszáns adagját növeli de nem okoz mellékhatásokat.
2012. máj. 14. 20:40
 5/8 A kérdező kommentje:
most azon tűnődtem, hogy alig pár éve tudjuk hogy orbáncfűvel nem szedhető antidepi, most akkor lehet hogy még mással sem ? Én egy csomó étrendkiegészítőt szedek még pl Koreai ginzeng, Kínai ginzeng, multivitamin, sörélesztő, b vitamin.
2012. máj. 14. 20:54
 6/8 anonim válasza:

"Az a baj, hogy amióta újra kezdtem szedni ezt az antidepresszánst, amit az orvos felírt ugyanezek a tünetek jelentkeznek amit leírt a kedves második válaszoló és régebben ugyanennél a gyógyszernél nem volt semmi baj sem"


szóval amióta szeded azóta jöttek elő ezek a tünetek ?


2.-ik vagyok .

2012. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, mióta megint elkezdtem szedni. közben szoktam rá az orbáncfűre
2012. máj. 14. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Két okból sem szerencsés.


Egyrészt az orbáncfű maga is SSRI, tehát szinergizálhat a gyógyszerrel, felerősíthetik egymást Megnövekedhetnek a mellékhatások és esetleg a túladagolás tüneteit is produkálhatod.

Másrészt az orbáncfű enyhe MAO gátló. MAO gátlóval együtt erős SSRI-t pedig tilos együtt szedni, mert meggátolhatja a szer lebontását. Veszélyes, mert ez szerotonin-szindrómával is járhat, ami halálos is lehet. Bár megjegyzem, az orbáncfű csak enyhe MAOi.


Én semmiképp nem szedném együtt a kettőt.

2012. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!