Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik az, hogy a barátnőm...

Létezik az, hogy a barátnőm depressziós lett és ezért szakított? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hete szakított velem a barátnőm. A munkanélküliség és az állandó otthonlét tette ilyenné. Teljesen zárkózott lett. Ha keresem, csak felidegesítem. Már a fejemhez vágta hogy miattam lett ilyen, de tudom hogy nem. Félek keresni és aggódom érte. Szeretem és nem akarom elveszíteni. Hogyan segíthetnék neki?
2009. jún. 26. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz. Valószínű már csak ő tud segíteni neki. Tapasztalatból mondom.
2009. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkanélküliség tette ilyenné, akkor arra kell valami megoldást találni. Ha munkát rögtön nem is talál, akkor kell valami hasznos elfoglaltság, olyasmi amiben jól érzi magát, amiben tehet, cseklekedhet, alkothat...

Ne mond neki, hogy sajnálod őt. Hangsúlyozd azt amiben a munkáján kívül jó. Erősítasd az önértékelését ( a munkanélküliség ezt sokszor elveszi, ez alapja lehet annak, hogy ideges..) az, hogy azt mondja te váltod ki, hát szerintem azért van, mert az ember annak szeretne legjobban megfelelni akit szeret..., ha számára az ő énképében fontos a munka.., akkor lehet azt gondolja belül, hogy kevésbé értékes. Ami persze nem igaz. Önmagától senki sem tudja megoldani a problémát, lehet, hogy elküld, de szerintem nem akarja, hogy elmenj. Éreztesd, hogy szükséged van rá, kérj valamit, adj neki feladatot, amit legjobban ő tud megoldani.

2009. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már odáig jutottunk, hogy nem akar szóba állni velem. Nem tudom mi tévő legyek?!
2009. jún. 26. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj valakivel, akivel szóbaáll, hogy próbáljon beszélni vele, illetve segíteni neki.
2009. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem akarja, hogy elhagyd, csak annyira maga alatt van, hogy mindenkit elküld maga mellől, főleg téged, de valójában azt akarja,hogy segíts neki. Én nem azzal kezdeném, hogy menjen orvoshoz, hanem odajárnék minden nap, virágot vinnék, (egy szál is elég), biztosítanám a szerelmemről, bátorítanám, megkérdezném miért mondja, hogy te vagy a hibás, nyugodt hangon beszélnék vele (de nem anyáskodó hangon!!!), elhívnám sétálni, hacsak félórára is,üzeneteket írnék (de ne legyen túl nyálas).

Azért írtam ezeket, mert én is ugyanilyen voltam, mint a barátnőd. Még annyit, hogy legyél türelmes, nem fog menni egyik napról a másikra!

Tisztellek és becsüllek, amiért nem hagyod ott faképnél, mint a legtöbb pasi!!!

2009. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon megmakacsolja magát, teljesen megváltozott. Azt mondja már nem szeret, de ez szerintem nem igaz, ezt érzi az ember. Ha állandóan írok neki, már zaklatásnak veszi. Fogalmam sincs mi történt vele. A szülei sem látják a problémát.
2009. jún. 27. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!