Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már bulimiás vagyok, vagy...

Már bulimiás vagyok, vagy egyszerűen csak eltúlzom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy utána olvasgattam a bulimia után,és többször is be gondolkodtam,hogy bulimiás vagyok-e.Pár hete volt egy "saláta kúrám" ami abból állt,hogy csak salátát ettem (ebédre,vacsira,reggelire semmit)és almát.Nagyon nehezen bírtam,idegileg is meg viselt,és sokszor meg is szedtem,ilyenkor csak normális kaját ettem vagy egy tábla csokit,de rossz érzéssel,hogy megszegtem,és rossz kedvem lett.Aztán rengeteget edzettem minimum napi másfél órát,és egész nap az jár a fejemben hónapok óta,hogyan lehetnék vékonyabb...nem vagyok megelégedve magammal,minden este "órákat" nézegetem magam a tükörben,és méregetem magam.Egyébként nem vagyok kövér,valaki azt mondja még,hogy túl vékony is,de én nem így látom.Na mindegy,odáig fajultak a dolgok,hogy megpróbáltam hánytatni magam,és bár nem sikerült,de most fáj a torkom is....Nem értem mi van velem,mi lett azzal a lánnyal,aki soha nem gondolt arra,hogy,hogy néz ki....Tényleg egész nap ezen jár a fejem,a kalóriákat számolgatom mindenben....Szerintetek bulimiás vagyok,vagy az leszek?Mi van velem?Segítsen valaki!!165cm,48kg,15lány.
2012. máj. 15. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát állj le ezzel. Nem vagy bulémiás, mert azok bizony nem csak próálják..még a salátát is kipakolnák magunkból. DE nagyon ,,jó" uton haladsz....
2012. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jajmár, nemár, hagyd ezt a hülye fogyózást főleg ebben a formában, mert a végén elcs.szed a fogaidat.


amúgy egyáltalán nem is vagy kövér a paraméterek alapján!

2012. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fogyókúráznod, mert ez a súly a magasságodhoz kevés is. Menj el terápiára pszichológushoz!
2012. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kevés a kilo, a magasságodhoz!


Ez inkább anorexia féle tünet.

Hidd el én voltam, időközönként vagyok is bulémiás, bár már egy ideje nem hányattatom nagam.De ez összetett.Én kb másfél éven keresztül ezt tettem...habzsoltam, és utána wc.titokban, szörnyű érzés..de legtöbbször amiatt is volt gond, hogy kicsi dolog is megtudta úgy ülni a gyomrom a teltségérzet, hogy teljesen lefáradtam tőle, szóval. nálam a bulémia nyilván abból adódott jhogy nem voltam és még mindig nem vagyok kibékülve magammal, pedig csinosnak mondanak, de mégsem tetszik semmi magamon(168cm 53kilo) a másik része a lelki megkönnyebbülés , mikor hánytam úgy éreztem hogy sok negativ dolog kijön belőle, sok negativ érzés van bennem..de előfordult hogy utána is volt, mert beparáztam hogy tönkreteszem magam, és bajom lesz belőle hogy ezt csináléom.De egy ideje nincs farkaséhségem, normálisan eszem, pedig nem vagyok jól lelkileg most sem, ez nem tudom mitől van a, menszeszem ksésée miatt is valamikor 3 hétig sokat eszek, mégis szerencsésnek mondhatom magam, mert ha valaki fele annyit enne, akkor is meglátszódna rajta nagyon.

24l

2012. máj. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 18 /f vagyok és és bulimiás vagyok és amit te leírtál az csak picsogás meg nyafogás!!!

Leírjam neked mia bulimia?? Amikor hatalmas üresség van bennem és nem tudom mit csináljak kipakoloma hűtőt és megeszek egy tortát avgy főzök fél kiló spagettit és arra jön az öntet és ezeket beburkolom percek alatt. Aztán nézem magam a tükörben és sírok mert a hasam nagyobb lett és szinte tudom hogy milyen dagadt fogok lenni nincs más választásom mint megyek wc-re ledugoka torkomon egy tollat és addig hányok amíg vér nem jön a gyomromból és a taknyom is véres lesz. Azután megkönnyebbülök és szinte jól érzem magam de végülis megint éhes leszek nem tudom kontrollálni magam és megint bezabálok mint egy disznó és megint kihányom avgy beveszek 15 szem stadalaxot. És azt képzeld el hogy hetekig ettőkl szenvedek és titkolnom kell és bűntudatom van miatta és rettegek hogy kiderül és undorítónak tartom magam. Ezt nevezik bulimiának és amit te leírtál azt csak egy unatkozó csitri liba nyafogásának hívják

2012. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát azért nem kell leszólni lenézni a másik , vagyis a kislány problémáját, mert kialakult nála is ez, vagy anorexia.

De isten ments hogy úgy legyen, nekem mutathatsz képet nyugodtan ha szeretnél, a kérdezőnek irom én vagyok a 18 éves srác előtti válaszoló

Igen nekem is volt olyan hogy vért hánytam, vagy vérzett, és akkor megijedtem nagyon, de volt olyan sokat hogy hánytam megkönynebültem lelkileg, utána megint ettem, megint hánytam...alapjáraton azért is csináltam, mert én haspuffadós vagyok, és amit irtam ha kicsit is eszem, vagy iszom, vagy semmit se akkor is puffadok legtöbbször.

Na hagyjunk is engem.

Na szóval bennem megbizhatsz, ha véleményt szeretnél kérni, de szerintem nincsen semmi baj az alakoddal, inkább koncentrálj pozitiv dolgokra, fiatalságod nem ilyen negativ dolgokra pazarold el!

25 l

2012. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még 24
2012. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!