Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több a teendőm, annál inkább nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem, hogy képtelen vagyok határidőn belül mindent megcsinálni, ezért inkább semmit se csinálok, de még az itthoni teendőimet is halogatom, és rengeteget alszom, fáradt vagyok, pedig semmit se csinálok... :( Aztán meg csak szidom magam, hogy mégis miért nem csináltam meg?! Mit lehet ezzel kezdeni? Ti hogyan osztjátok be az időt?

2012. máj. 16. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Mert már feladtad! Menj el pszichológushoz/pszichiáterhez
2012. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
lehet simán tavaszi fáradtság, vitaminhiány de komolyabb gond is, mint depresszió. szerintem kezdj el vitaminokat szedni, hogy legyen mi erőt adjon, és irj egy napi beosztást és mindig pipáld ki amit megcsináltál..
2012. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Biztos a tavaszi vitaminhiány is közrejátszik, meg a borult idő.

De mindenképpen neki kell kezdeni a teendők elvégzésének, mert ha összegyűlik, rád borul, akkor nehéz lesz kijönni alóla...

Este nem szabad későig fennmaradni és reggel korán felkelve egy frissítő furdő után még a munkába menet előtt pár otthoni dolgot kezdj el megoldani...


Folytasd a tempós munkát a munkahelyen is, és estére kellemesen elfáradsz majd - de mostmár a munkától - és hamar lefekszel a jól végzett munka örömével.


Ne halogasd, mert minnél tovább halogatod, annál rosszabb lesz. Huszonéves koromban én is jártam ebben a cipőben, mint te. De a gyerekek mellett rájöttem, hogy még beteg sem lehetek, minden dolgot meg kell csinálnom, még ha nem vagyok a legjobban, akkor is.

Átszoktam az éjjeli bagolyról a koránkelésre...

2012. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kétféle vitamint is szedek, rendszeresen. És már összecsapott a minden... Ilyenkor elveszek a részletekben, és végül olyan, mintha semmit se lehetne kivitelezni, aztán ráhagyom és lefekszem. Mintha azt várnám, hogy mire felébredek, minden elkészül magától. Pedig tudom, hogy nem így van.
2012. máj. 16. 12:12
 5/21 pokróc23 válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy egyszerre csak egy feladatot tűz ki célul. De addig ne feküdj le aludni, amig azt nem csináltad meg. Mondjuk először tegyél rendet az íróasztalodon, ne az egész házban, de az legyen makulátlan. Ha már belekezdtél, tuti lendületet kapsz. Én így szoktam :)
2012. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az érzést én is hajlamos vagyok ugyanis erre.

Annyi gond gyűlt össze, hogy feladtam és csak feküdtem az ágyamon és egyre lehangoltabb lettem. Ez így egy ördögi kör, mert egyre több minden nem sikerül és egyre jobban magad alatt leszel.

Ugyanis az önbizalmat a sikerek erősítik. Ne csak a szó szoros értelmében vett sikerre gondolj, a te esetedben ez a teendőid végére jutás.

Tanácsom: Írj egy listát minden napra, hogy mit kell elvégezned. Ha egy feladattal elkészültel, pipáld ki, hogy szemléletes legyen a haladás.

Így egy idő után megerősödsz lelkileg, hogy igen, meg tudom csinálni! És egyre kevesebb erőfeszítés kell a dolgaidhoz.


És még valami, ami szerintem sok embernek segíthetne. Keress olyan tuladonságokat (pozitívakat) amik úgy érzed benned fejlesztésre szorulnak és keress olyan híres embert, aki szerinted ezzel rendelkezik.

(Pl a semmiből lett híres énekes, író, színész)

Ballagj el a könyvtárba, vagy ha neten is megvan akkor nem kell, olvasgasd az önéletrajzi könyvét, nyilatkozatait.

Nagyon sok erőt tud adni. :)


Illetve még, ha közelebbi jobban segítene, a környezetedben keress ilyen embert és használd őt inspirációnak!


Sok sikert hozzá!

2012. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Na, ezzel én is így vagyok.

Beleestem a halogatás csapdájába. :(

2012. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
A helyzet az, hogy akik itt tanácsot kérnek képtelenek felállni és összeszedni magukat.
2012. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Már annyiszor megfogadtam, hogy holnap megcsinálom xy dolgot, meg még 3 másikat, ami simán beleférne az időmbe, de reggel gondolok egyet, teljesen mást csinálok, amivel egész nap se végzek, vagy valami hasztalant, pl. olvasok egész nap, de az nem fontos, nem lesznek tőle kész a dolgaim. Persze, ha valamit sikerül elvégeznem, úgy érzem, hogy megváltottam a világot, aztán arra gondolok, hogy másnak teljesen természetes, hogy ugyanezt megcsinálja, és megint szomorú vagyok, hogy nekem miért nem az?! És sajnos sokat hazudok, hogy igen, persze, megcsináltam, csak nehogy beszélnem kelljen róla... 24 éves vagyok.
2012. máj. 16. 17:58
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
csernus doki stílusában válaszolva: Te egy lusta disznó vagy.. a többi csak kifogás, nyafogás
2012. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!