Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Tegyem amit az...

Mit tegyek? Tegyem amit az orvos javasolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Körülbelül 2-3 hónapja nagyon rosszul lettem, hányinger, ájulás közeli állapot, légszomj, magas pulzus, izzadt tenyér. Csak úgy magától jött a dolog, nem foglalkoztam vele, azt hittem csak vagy túl fáradt vagyok, vagy elrontottam a gyomrom. Ez tartott 1 hétig, enni nem tudtam, aludni nagyon keveset, bár nem nagyon tudok alapból sem. Aztán rá 1 hónapra megint jelentkeztek ugyanezek a tünetek, de sokkal több ideig tartott, így elmentem orvoshoz. Kaptam hányinger ellen gyógyszert, aztán megint elmúltak a tünetek. Nem sokkal később, rá 2-3 hétre ismét rosszul lettem és akkor viszont már teljes kivizsgálásra mentem. Meglettek az eredmények, nem találtak semmit. Az orvos pajzsmirigyre gyanakodott, vagy valamilyen gyomor problémára, de kiderült minden negatív lett. Testileg teljesen egészséges vagyok. Ezért kaptam egy beutalót a pszichiátriára. Mit tegyek? Menjek el? Az orvos azt mondta, valószínűleg pánikbetegség, ami teljesen kialakult, mert nem figyeltem rá az elején. Ha elmegyek pszichiáterhez, biztosan gyógyszert fog felírni. Korábban 2-3 évvel ezelőtt szedtem Frontint, az alvásproblémáim miatt. Most megint jelen vannak a tünetek, de már nem tudok mit csinálni. Sokat járok el a barátaimmal, iskolában minden rendben, jól tanulok, itthon a családban minden rendben, szerelmi ügyek terén is. Sportolni amikor tehetem sportolok, unalom nem lehet a kiváltó ok. Fogalmam sincs mit tegyek, de már nem bírom elviselni ezeket a tüneteket.

Bocsánat, ha hosszú lett. Előre is köszönöm a segítséget.


18/L


2012. máj. 16. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
igen,menj el a pszichiátriára.Az embernek nem csak a teste betegedhet meg.
2012. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolom, hogy menj el a pszichiáterhez! Úgy látszik gyengék az idegeid. Jó hogy rájöttek mi a bajod. Addig is igyál napi legalább három bögre citromfű teát. Szedjél B max vitamint és magnéziumot. Sportolj valamit rendszeresen.
2012. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Sportolni sportolok rendszeresen, vitamint is szedek. De akkor el fogok menni a pszichiáterhez. Köszönöm szépen!
2012. máj. 17. 06:24
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az embernek nem csak a teste betegedhet meg"


Az agy is a test része.

2012. máj. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne szedj be semmit! Van a pánikbetegségről egy könyv: Shirley Trickett: Csak semmi pánik! Nekem is voltak ilyen tüneteim, sajnos gyógyszereket is adtak rá, de annak nem volt semmi értelme, nem szabad rá gyógyszereket szedni. Inkább jógázni járj el, vagy vm harcművészetet tanulj, Taj csit, vagy csi-kungot, ezek használnak, mert megtanítanak olyan helyes légzéstechnikákat, amiket sajnos a nyugati ember egyébként nem tanul, pedig kéne. A szervezetnek, hogy kémiailag és fizikailag egyensúlyban legyen, fontos a helyes légzés, meg persze a helyes testtartás. Enélkül minden tüneti kezelés csak falrahányt borsó. De ismétlem, gyógyszereket ne!
2012. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2012. máj. 19. 09:02
 7/10 A kérdező kommentje:
Na elmentem a pszichiáterhez, Xanax-ot írt fel. Pánikbeteg vagyok. Még csak kezdődő, vagyis már kialakult de az elején vagyok, így azt mondta a doki, hogy 1 max 2 hónapos gyógyszeres kezelés és semmi bajom nem lesz. Remélem.
2012. máj. 31. 17:58
 8/10 anonim válasza:
Hát te tudod de 1 hónap és rá is szoktál, utána elég nehéz elhagyni mert nemcsak a pánikod tér vissza sokkal súlyosabban, hanem szorongás, depresszió is kísérheti. Mennyit kéne szedned 1 nap?
2012. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2x1-et de én csak este veszek be és elég egy fél. Az egésztől kidőlök teljesen.
2012. jún. 13. 15:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Milyen nagy hiba volt ezt a gyógyszert elkezdeni... rá is szoktam teljesen és katasztrófa lett utána az életem. Most sikerült letennem, kb. 2 hónapja.. soha nem gondoltam volna, hogy valaha fogok tudni nyugtató nélkül létezni, de sikerült. És pontosan így volt, ahogy a 8. válaszoló írta, szorongás és depresszió jött, anorexia, 15 kg-ot fogytam és egyszerűen nem tudtam hízni.. kegyetlen évek voltak, de túl vagyok rajta és hízni is híztam. :)
2020. jún. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!