Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olvasási nehézségek?

Olvasási nehézségek?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök, tanulom a töri tételeket, és minden 2. mondatot többször is elolvasok, mert mintha nem érteném meg, pedig figyelek és értem miről van szó, csak ha kicsit azt érzem, hogy nem jegyeztem meg eléggé valamit, akkor utána muszáj visszaolvasnom, van, hogy 10-szer elolvasok egy mondatot, mire úgy érzem, hogy jól megjegyeztem.. Pedig 2,5 hónapja, mikor elkezdtem érettségire tanulást, akkor elején még 2 nap alatt kiolvastam egy törikönyvet és szinte az egészet megjegyeztem.. Most meg mintha direkt nem tudnék figyelni, mert beképzelem magamnak, nem tudom úgy olvasni mint egy könyvet, mert ha vmit észreveszek, hogy nem jegyeztem meg, akkor vissza kell olvasnom, aztán megint és megint, mint akinek elmentek otthonról.. xD Félek, hogy nem fogom megtanulni a tételeket így.. Van vmi tanácsotok min változtassak?

2012. máj. 20. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Leginkább az a tanácsom, hogy ne görcsölj, és ne magolj. Olvass nagyon odafigyelve, ami tényleg fontos adat (nem minden egyes betű, hanem ami TÉNYLEG kell!), azt ismételd többször.

Menni fog, csak megijedtél, ezért van ez. Nyugi!

2012. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz :)
2012. máj. 20. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!