Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok tovább élni,...

Nem akarok tovább élni, elegem az életből. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Semmihez nincs kedvem, itthon is eléggé zárkózott vagyok, nem csinálok semmit, kint nem szeretek lenni mert melegem van, nem is látok annyira. Bent se nagyon. Olvasok az interneten, játszok. De már az sincs ami érdekeljen. Teljesen unok mindent.

De a másik, hogy ha lenne lehetőségem kiugrani ebből a körből, mindig megakadályozzák. Nem bírom. Most néztek egy kis tanyát. Nem sok, jó helyen van, és annyi pénzük még van is. De nem veszik meg. Mostmár végképp kiakadok, mert egy újabb lehetőség hogy ott ellennék, és nem itthon bent a szobámba ülnék a gép előtt, és néznék ki a fejemből. Régóta néznek tanyát, de mindig kitalálnak valamit hogy miért nem jó. Engem meg érdekelne is, állatok, fák, zöldség-gyümölcs, szőlő. De mostmár teljesen kiakadok, mert nagyon unom hogy itthon bent ülök, semmit sem csinálok. Mit tegyek?


2012. máj. 21. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
mennyi idős vagy? fiu/lány?
2012. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
14/f
2012. máj. 21. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Kezdj el Farmerama-t játszani.

Farmville?


Honfoglaló?

2012. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
olvasd el az előző kérdést, ami az én történetem...
2012. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már egy pár napja eléggé ki vagyok, de mostmár élni sincs kedvem...
2012. máj. 21. 21:54
 6/10 anonim válasza:
keress fel valahogy(privát üzenet) és beszélgessünk! Tökéletes gyógymódot tudok!
2012. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha már unod a gépezést miért nem járod be a környéket biciklivel?
2012. máj. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
B@zd csak röhögni tudok rajtad bocs:D Unatkozok ezért I Kill Myself.. Besz@rás milyenek ezek a mai fiatalok.. Én a te korodban nem kaptam otthon kaját, mert nem volt, nemvolt otthonom, és dolgoztam éjjel nappal..mind1 ezt úgyse fogod fel.. nevetséges vagy b@zz..
2012. máj. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező az első nagy hibád, hogy személytelenül mesélsz a szüleidről. "Néznek tanyát... azt mondják nem jó"


Szóval benned is sok a hiba- először önmagadon kell változtatnod, megnyílni a szüleid felé, és nem személytelenekként tekinteni rájuk.


Abban igazad van viszont ha utálod a bezártságot-- én is utáltam mindig, pedig pesti születésű vagyok. Hogy-hogy nem kertes házba vágytam aztán tanyára mentünk-- de mivel az-az élet nem mindenkinek smakkolt így vissza az általam kierősködött kertes házba.


Szüleid felé meg kell nyílnod őszintén ahogy itt anonim tetted és elmondani nekik is hogy te arra vágysz hogy legyenek állatok körülötted és fák és növények na és főleg TÉR sok-sok levegővel, mert te ott ahol éltek fuldokolsz. Mond meg hogy TE mindenben segítesz hogy inkább legyen olcsóbb, felújítani való, csak menjetek.


Egy dolog nagyon fontos, hogy a tanyasi épületnek legyen lábazata ami azt jelenti hogy lépcsőn kell felmenni 2-3-4 és a ház padozata igy magasabban van--- sok tanya azért nem jó mert vizes, lábazat nélkül építették.


De azt is tudnod kell, hogy valóban nem olyan könnyű találni egy tanyát! Mit tegyél addig? Hogy ne und el az életedet? Tervezzél rajzold meg a teáltalad megálmodott tanyát több variációba-- keress minden idevonatkozó adatott meg az interneten és készíts belőle egy tervnaplót. Tudod nem elég ám ábrándozni arról mert szeretnél, hanem ismerni kell azt ami vár rád azon a helyen.


Én már idős vagyok-- de annak idején csak kertes házra vágytam, hisz a tanya mint olyan ismeretlen volt előttem-- a férjem viszont kiakart szakadni a városból és tanyára akart menni-- igy tanyára költöztünk.


Igen ám de ott derült ki a gyakorlatban, hogy ki való és ki nem való a tanyára. A férjem csak akart dolgozgatni, de hogy érdeklődjön miképp is kell jól az már nem érdekelte-- szóval kiderült, hogy abszolút semmi érzéke nem volt hozzá, s kiderült, utálja az állatokat ami jól sikerült az csak a paraszt bajusza volt amit a tanyára növesztett.


Viszont én aki még soha nem is látott tanyát állatokat előtte, és még egy macskám se volt soha, ott derült ki hogy nagyon szerettem az állatokat és minden érdekelt mit hogyan igy rengeteg szakkönyvet vettem és naponta azt bújtam-- akkor még nem létezett számítógép amin minden megtalálható-


Szóval kérdező, magyarázd el NEKIK --a szüleidnek" és úgy is fordult feléjük szeretettel- S addig amíg megtaláljátok azt a tanyát amit a zsebetek is elbír és marad is pénz-- mert arra is szükség van kezdőtökére- nem olcsók a növendék állatok--


Addig nyiss meg egy oldalt és azon tervezz meg mindent képekkel illusztrálva és mutasd meg a szüleidnek hogy ők is ábrándozzanak és akarják a te vágyaidat. Sok haszna is van, mert önmagatokat ellátni lesztek képesek hússal és zöldség-gyümölccsel-- magyarázd el nekik hogy az elkövetkező évek is nehezek lesznek és bizonytalanok nem árt ha önmagatok gondoskodni tudnátok legalább az élelmiszerről-- a világ pedig akkor mehet a sunyiba a ti asztalotok tele lesz!


Egyébként két fiú unokám van a nagyobbik 18 őt nem érdeklik a fák a tanya, de még a kert se-- informatikusnak készül na és magányos kerékpározó.


A kisebbik unokám olyan mint Te. Ő 12 éves de állandóan tervez, rajzol és kiköltözne tanyára-- mert még a kertes ház is szűk a terveinek.De türelemre intettem, hisz a jövő terveiben más van kitűzve és az iskola a képzés itt adott-- nem egyeztethető össze a képzettségével, mert zenésznek tanul -zongorát és szintetizátort.


Igy most már eljutottunk oda hogy az itteni kertet tervezte másképp- kisebb tó-szökőkút és csirkéket nevel tervezi a nyulak tartását a hátsó kertben.


A lényeg soha ne szomorkodj- álmodozz, tervezz és ne okold vagy haragudj a szüleidre inkább szeresd őket és győzd meg őket a szép tervezeteiddel

2012. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és melyik városban élsz-- most jön a jó idő tessék kimenni a szabadba bringázni, vagy festegetni, rajzolni és persze álmodozni-- előtted az életed, tessék előre tervezni!!-- most a szüleiddel élsz de az idő hamar elszalad és ha nincs jövőre nézve semmi terved akkor csüngeni akarsz tehetetlenül mint gyümölcs a fán? és paff pofára esel!!


Tehát először terveket készíts mert csak úgy lehet bármit elérni jól és sikeresen ha megtervezzük elötte

2012. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!