Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki beteg embert miről...

Lelki beteg embert miről lehet felismerni?

Figyelt kérdés

Mit csinál, hogy azt mondják rá, hogy ő egy

lelki beteg ember ?


2012. máj. 22. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak külső jelei és verbális jelei is, itt olvashatsz róla, hogy mik a jellemző tünetek:

[link]

2012. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mit értesz lelki betegségnek, igazából rengeteg van, van aki produkál szomatikus(testi) tüneteket is van aki nem.

Én a mentális betegségeket nem keverném össze a lelki betegségekkel. Lelki betegség alatt én azokat az embereket értem, akik valamilyen érzelmi okból kifolyólag nem képesek úgy élni az életüket ahogy szeretnék, vagyis az általános hangulati állapotuk, negatívan befolyásolja tetteiket, gondolataikat. pl a depressziósok, az előbbi honlapon amit vki belinkelt, sztem inkább mentális zavarok, betegségeket találhatsz mint lelki betegségeket.

A lelki betegeket, vagy nevezzük nevén pl a depressziósokat, a depresszió tüneteiről ismerheted fel.


Persze a köznyelv a lelkibetegség szót, olyan emberekre is alkalmazhatja, akiknek valamilyen szinten a normálistól eltérő viselkedésük, torz gondolkodásuk lelki világuk van.


Nyilván mindegyik betegségnek megvan a maga tünetcsoportja, és minden betegség mint pl a depresszió is felosztható különböző tipusokra.

2012. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
tele van az ország lelkibeteg emberekkel!depressziós magyarok!
2021. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!