Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek annak érdekében...

Mit tegyek annak érdekében hogy leküzdjem ezt a fajta szorongást, vagy pánikrohamot, ami utazás közben tör rám?

Figyelt kérdés

Szóval odáig jutottam, hogy nem merek felszállni a buszra, vagy ha felszállok, akkor 1-2 megálló után le kell szállnom. Ez általában akkor van ha megyek valahová. Ha már hazafelé tartok, akkor simán kibírom. Az autózással szintén, rövid távon még elviselem, de legutóbb, amikor elindultunk kb 30 km-re, iszonyatos félelem és szorongás tört rám. Remegett a kezem, lábam, alig kaptam levegőt. Azt akartam hogy megálljunk, ami ugye lehetetlen olyankor.

Nagyon el vagyok keseredve..én a nyáron szerettem volna elutazni valahova, de úgy látszik nem lesz belőle semmi.

24 L


2012. máj. 23. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pont az ellentéted vagyok. autó, busz, vonat jöhet, de gyalog néha még az se megy, vagy nehezen, hogy odamenjek az autóig. Az segít, ha valaki fogja a kezem vagy ilyesmi.

Neked nem jobb úgy, ha nem egyedül utazol? Bár ez csak ideiglenes megoldás, hosszú távon legjobb, ha pszichológushoz vagy pszichiáterhez mész.

2012. máj. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Utazás közbeni rosszullétre van gyógyszer. De hogy megállapítsák, mitől is van, ahhoz jó lenne a háziorvoshoz fordulni. Ha nem betegség okozza ( pánik pl.) akkor simán gyógyszertárba, vény nélkül lehet kapni ellene szert. Ismerősömnek is volt, míg rá nem jött, hogy csak menetiránynak háttal utazva jön rá a rosszullét. Pár alkalommal azért utazás előtt vett be ebből a szerből, aztán ahogy megnyugodott, hogy már nem kell félnie, elmúlt magától. Te is küzdj meg a bajjal, és ne hagyd megerősödni.
2012. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az az igazság hogy voltam már orvosnál is, ja meg néha veszek be fél vagy 1 szem frontint egy-egy utazás előtt, de nem sokat ér. Meg írt fel paroxetint is, de azt nem merem elkezdeni szedni.
2012. máj. 25. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!