Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmemet arról hogy öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek! Állandóan az jár a fejemben hogy meg kell ölnöm magam, de csak azóta mióta depresszióellenes szert meg nyugtatót kapok. én mindig életvidám lány voltam,és nem értem hogy zuhanhattam ilyen mélyre. Annyira szégyenlem a gondolataimat, hogy nem merek senkinek sem szólni, azért írtam ide. Reggel csak fekszem az ágyban, és meg sem bírok mozdulni a félelemtől.A munkahelyemen nagyon nehezen megy, hogy ne vegyék észre hogy valami baj van, és a szüleimet nem akarom megijeszteni. Kérlek segítsen valaki, nem akarok meghalni, mégis ezeka gondolatok gyötörnek

2012. máj. 22. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok,de nem akarok öngyilkos lenni.Idáig még nem süllyedtem,de bármelyik nap így kellhetek fel én is.

Próbálj meg beszélgetni a problémádról minél több olyan emberrel akik meghallgatnak és megértenek.Ez az első lépés a javulás felé.Mert meg fogsz nyugodni,ha többször kibeszéled magadat.

2012. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sn0wf0x válasza:
Olvass utána az agykontrollnak, valamilyen szinten mindenki tudja alkalmazni. Régen én is hajlamos voltam a depresszióra, nyugtatókat is kaptam. Ma ott tartok, hogy gyakorlatilag semmilyen probléma nem tud kiborítani, az önsajnálat eszembe sem jut és minden helyzetben józanul gondolkodom pánikra kicsit sem vagyok hajlamos...Nem tudsz olyan problémát mondani, amire azt mondanám, hogy "jogosak" az érzéseid. Az már jó jel, ha tenni akarsz ellene valamit, innen lehet továbblépni...
2012. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Gyakran előfordul, h az antidepresszáns szedése első pár hetében ilyen gondolatok támadnak. Van aki pl pánikrohamot kap tőle, pedig előtte sose volt, de ezek a "mellékhatások" a lektöbb gyógyszer útmutatójában benne vannak. Hívd fel pszichiáteredet és beszéld meg vele, lehet, h azt mondja, h várjál még egy kicsit, még hat a gyógyszer,vagy átállít másikra. Ha súlyos a helyzet mindenképpen oszd meg valakivel, ne maradj egyedül és hívd az orvosodat!
2012. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van munkád, kereseted, családod, lakás ahol lakhatsz akkor mi ez a nagy depresszió?
2012. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!