Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség, hogy...

Van olyan betegség, hogy amikor beszélek akkor félek, hogy rosszul fogom kiejteni a szót?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább olyan betegség, hogy új betegségeket talál ki az ember....

Ez magyar nyelven, vagy idegen nyelven való beszédkor jelentkezik? Mert ha idegen, akkor szerintem normális, ha meg anyanyelveden, akkor valószínűleg azért lehet, mert félsz hogy "leégeted magad" meg hgoy mit gondolnak rólad, meg szociofób vagy, vagy tudomisén. Persze annyiféle fóbia vn, hogy lehet hogy ilyen is van, mint amit a kérdésben megfogalmaztál!

2012. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszédfélelemnek hívják, idegen nevén logofóbiának. Külön cikk még nincs róla, de megnyugtatlak: nem vagy egyedül.
2012. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármilyen élethelyzettel szemben alakulhat ki fóbia. Amúgy ez már regisztrált fóbia, csak olyan neveik vannak ezeknek, hogy örülök ha a sajátomat meg tudom jegyezni.
2012. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi van, de ha pont ezen kattogok, mikor beszélek, akkor tuti, hogy rosszul ejtem ki a szavakat, vagy hülyeséget beszélek.
2012. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!