Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia, vagy csak...

WorfHadnagy kérdése:

Ez skizofrénia, vagy csak egészséges lelkiismeret?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, mintha lenne egy másik énem. Alapból egy nagyon humoros, jókedvű, néha kicsit disznó humorú emberkezdemény vagyok, de néha rámszól a "másik én", hogy elég lesz, meg hogy ne fárasszam magam, néha elhumorizálva "beszélgetek vele, mint Herby Kristóffal, csak én magamban. :-D

2012. jún. 6. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
ha skizofrén lennél, arról nem tudnál, eszedbe se jutna.
2012. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem vagy skizofrén. Szerintem se.
2012. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Lelkiismeret.De ha úgy tetszik,a jobbik éned.
2012. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor kell még leírni, hogy a skizofrénia nem azt jelenti, hogy két éned van?

Amit a kérdező leír, abból semmi kóros nem derül ki, az hogy a lelkiismerete, a "jobbik énje" amolyan belső párbeszéd formájában éli meg semmi gond nincs.

Nyilván korrekt diagnózist csak egy pszichiáter mondhatna egy személyes beszélgetés után, de a legalapvetőbb kérdésre mindenki maga is tud válaszolni: befolyásolja-e mindez az életem bármely részét negatív formában, akadályoz-e bármiben.

2012. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Néha úgy érzem, mintha lenne egy másik énem"


Akkor nem vagy skizofrén, mert ez nem az.


". Alapból egy nagyon humoros, jókedvű, néha kicsit disznó humorú emberkezdemény vagyok, de néha rámszól a "másik én", hogy elég lesz"


Lelkiismeretnek hívják.


"néha elhumorizálva "beszélgetek vele"


Ezt meg gondolkodásnak.

2012. jún. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ó, nekem is van ilyen, sőt állandóan,

mindig megvan a véleménye rólam a másik

énemnek, de hogy őszinte legyek, néha

zavaróan sokat közbeszól, néhol támadóan..

nálad is előfordul?


24/L

2012. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!