Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utal ha...

Milyen betegségre utal ha valaki túl sokat használ, ismétel bizonyos szavakat?

Figyelt kérdés

A kollegám minden szinte második-harmadik szava elé teszi beszéd közben a "de", "csak" és a "már" szavakat.

Tudom, hogy ez beszéd hiba, de van erre valami orvosi kifejezés?



2012. jún. 7. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Parva vocabulary :)
2012. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak simán nem olvas könyveket. Gyér a szókincse. Ez nem betegség hanem lustaság.
2012. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Verbális tikk.

Nem feltétlenül a szűk szókincs vagy az olvasatlanság az oka.

2012. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem betegség. Egyszerűen oda kell figyelni a kiejtett szavakra. A szóismétlést el lehet kerülni azzal ha bővítjük a szókincsünket és beépítjük a mindennapi beszédünkbe.
2012. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem beszédhiba. A beszédhibákkal logopédus foglalkozik.


Ez nem betegség, valóban csak kevés a szókincse az illetőnek.

Illetve ez egyfajta megszokás.

Nekem volt egy ismerősöm, aki így beszélt: "Tegnap vettünk ilyen autós füzetet, meg ilyen színváltoztatós tollat és láttam ilyen tök jó radírt is" (ilyen)


A te munkatársadnak egyszerűen csak felszínesek az ismeretei, vagy totál műveletlen, ezért nem tudja, hogyan építsen fel egy mondatot és így próbálja összekapcsolnia mondandóját. Vagy egyszerűen csak megszokta, hogy így szólal fel, ezekkel a szavakkal elkezdve a mondatot.

2012. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!