Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utal valami mentális betegségr...

Utal valami mentális betegségre? Leírok néhány 'tünetet', nektek minek hangzik?

Figyelt kérdés
Nem megyek társaságba, mert untatnak az emberek, interneten csak olyanokkal beszélek akikkel közös a hobbim, nem zárkózom el ugyan a személyes témáktól sem, szívesen beszélek nekik magaról, másokra viszont én nem nagyon vagyok kíváncsi. Ezt a hobbit reggeltől estig tudom megszakítás nélkül csinálni, éveken keresztül, stb, tehát nem untam még meg (mondjuk olyan 5-6 éve). Nem szívesen foglalkozom mással, mert nem nagyon érdekel más - persze néha ha épp olyan kedvem van, akkor igen. Anyukám szerint semmibe veszem az embereket (főleg magára célzott), természetesnek veszem, ha valamit "parancsolok" rögtön ugrik, és ha belegondolok igaza van, tényleg természetesnek veszem és mérges leszek ha nem csinálja amit kérek, pedig nem lehetetlen vagy megerőltető dolgokról van szó. Iszonyúan fel tud bosszantani, ha hülye kérdéseket tesz fel, mert ilyenkor úgy érzem, egyedül én vagyok képes használni az eszemet mielőtt megszólalok. Tehát nem bírom a lassú felfogású embereket. Viszont hajlamos vagyok részletes információkat kihagyni a mondandómból, és ilyenkor is a másikat gondolom butának és lassúnak, ha nem tudja magától kiköveztetni mire gondoltam. De egyébként igyekszem mindenkivel normálisan és kedvesen viselkedni, mert úgy lettem nevelve, hogy ezzel többre megyek, tehát nem viselkedem senkivel lekezelően, vagy ilyenek, azt hiszem csak a szüleimmel szemben engedek meg többet, mert ők úgyis mindent elnéznek. Az emberek iránt úgy általában nem táplálok érzelmeket, tehát nem szeretek és nem is utálok senkit, semleges vagyok irántuk (beleértve a családot, mindenkit), akinek hasznát veszem, azt tolerálom, akinek nem, azt hidegen hagy, az egyedüli érzelem amit mások ki tudnak váltani az az amit fentebb említettem, de pl. nem érzek velük együtt vagy ilyenek. Szívesebben vagyok egyedül, ahogy írtam, de nem félek az emberektől, ha van konktét célja a kommunikációnak - pl. munkával kapcsolatban beszélgetünk, vagy valami ügyet intézek, az megy, viszont az ilyen "Hogy vagy, mizu?" szituációkkal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Kerülöm a szemkontaktust, alvászavarom van (nem alszom éjszaka, napközben alszom 3-4 órát, következő éjszaka megint nem alszom, azt követő éjszaka pedig alszom 12 órát, aztán megint semmi, és így megy ez össze-vissza, mikor hogy). Most nem jut eszembe több, pedig biztos van, de ennyi alapján, vagy esetleg ha van kérdésetek, mit tudtok mondani?
2012. jún. 5. 21:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam hogy nekem semmi bajom magammal, csak furcsának tartom hogy ennyire nem értem meg az embereket, hogy lássátok mire gondolok, pl. nem értem, ha valakinek meghal a barátja, férje, anyja, stb, az miért szomorú. Meg ilyenek. Ja, és felnőtt nő vagyok, külön élek, dolgozom, ez is lemaradt.
2012. jún. 5. 21:26
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút szocipata vagy, kissé megalomán beütéssel.
2012. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
szia! Kíváncsian várom az ötleteket én is. Nekem az anyám ilyen és tönkreteszi a családot a passzivitásával.
2012. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
"...Akiknek hasznát veszem azt tolerálom..."még jó hogy a többi hidegen hagy.Semmi mentális betegségre utaló a leírtakban nincs. Nem vagy egy érzékeny típus, másnak a fájdalma nem érint pont emiatt. Szerintem az a legjobb, hogy otthon megtanítottak a szociális viselkedés alapjaira. Addig rendben minden míg valaki felfelé nyal de lefelé nem rúg. Annyi, hogy nem jó olyan alapon csoportosítani az embereket, hogy látom-e hasznát vagy nem. Amúgy a nagyra nőtt egónak vannak ilyen megnyilvánulásai, az a hátránya, hogy egy idő után el tud magányosodni az ember. Miért van olyan érzésem, hogy a kérdés írója nem is nő hanem férfi?
2012. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

21:38


Most ezt csak az alapján jelentetted ki, hogy azt írtam, csak azokat tolerálom akik hasznomra vannak, vagy figyelembe vetted a többit is? Mert én is gondoltam már erre, de túlságosan emberkerülő vagyok hozzá szerintem. Úgy értem, egy szociopata szerintem könnyebben kezeli az olyan helyzeteket, amikor csak úgy el kell beszélgetni valakivel. Én kedvesen viselkedem, meg általában kedvelnek az emberek, de korántsem vagyok az az elbűvölő fajta, aki akárkit képes rávenni bármire. (Bár nem is nagyon próbáltam még. Igazából szerencsés vagyok, mert a szüleimmel bármit el tudok intéztetni.)

2012. jún. 5. 21:44
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért írnám, hogy nő vagyok, ha közben férfi? Amúgy én sosem éreztem magányosnak magam. Mint írtam, van kihez szólnom, ha beszélgetős kedvemben vagyok. Barátokat viszont nem tartok, ha valaki nagyon barátkozni akar, azzal inkább szó nélkül megszakítom a kapcsolatot, mert tudom mi következik, menjünk ide, menjünk oda, átjöhet-e, stb... Nekem pedig nem maradna semmi időm magamra.
2012. jún. 5. 21:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod sincsen, csak magaddal vagy rohadtul elfoglalva. Nem is tudom melyik nagy ember mondta, hogy aki nem tudja magát 5 mondatban kifejezni, az minden aljasságra képes.
2012. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, csak folyton megy a duma, hogy az ember társas lény, nekem sosem hiányzott mások társasága, +nincs bennem empátia, ez szerintem nem abból jön, hogy magammal vagyok elfoglalva, hanem fordítva, nem tudok azonosulni másokkal, magammal viszont igen, ergó inkább egyedül vagyok mint valaki mással. Meg nem értek csomó mindent, a gyászt pl, vagy hogy miért szeretik/nem szeretik az emberek egymást, meg egyáltalán hogy mi az a szeretet vagy a gyűlölet, de ha valaki említette a szociopátiát, akkor már vegyük ide azt is, hogy soha nem volt bűntudatom, vagy lelkiismeretfurdalásom semmi miatt, nem szoktam aggódni, izgulni, nem csak mert nyugodtabb vagyok, hanem abszolút, soha, szóval így az összes miatt vetült fel bennem a kérdés.
2012. jún. 5. 23:04
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Ne olvasgass pszichiátraikönyveket és ne diagnosztizáld magad.


Egyébként valóban beteg vagy; a diagnózist viszont az orvos (pszichiáter szakorvos) tudja felállítani, és nem csak egy fél oldalas "önjellemzés" alapján (mert az símán lehet tévedés).

2012. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"Barátokat viszont nem tartok,"... jó nagyképű beszéd ez, akkor ne tarts barátokat, tarts alattvalókat, ha akarsz, mit fognak vajon szólni hozzá a jelöltek?
2012. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!