Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhat derealizációt? Mit...

Mi okozhat derealizációt? Mit éreztek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kívácsi, hogy mit éreztek, amikor rátok jön ez a "roham", és hogy milyek körülmények játszanak közre? Pl.: nekem akkor jön ez elő, amikor idegen helyen vagyok és teljesen olyan mintha meg se történne az az esemény, és mintha minden teljesen valótlan lenne, az egész környezetemet furcsának érzékelem, és olyan, mintha nem lennék kapcsolatban önmagammal.

2012. jún. 8. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A derealizáció a szorongás része, illetve pánikbetegség egyik tünete is lehet, nekem, konkrétan pánikszerűvé fokózódott jónéhányszor, leginkább olyan helyzetekben amelyek valamilyen fizikai illetve idegrendszeri terhelést jelentettek pl.: éhség, forgalmi dugó, nehéz élethelyzetek általában. A hátterét kell megfogni, mert van egy oka, nem csak úgyo k nélkül szorongsz, lehet ez családi konfliktus, munkahelyi gondok akármi ami nyomasztja az életed, nekem enyhítette a rohamokat sőt el is mulasztotta az élethelyzet feloldása, megoldása. Javaslom keress fel egy tényleg hiteles szakembert, az sokat segíthet.
2012. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 8. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam folyamatosan fennáll, és általában estére erősödik fel. Nem rohamszerűen jön elő.

Erősíti a fáradtság, bármilyen tudatmódosító szer (alkohol, koffein, SSRI), a konfliktusok, a túl sok információ és a magány.

2012. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, ahogy az utolsó írta. Köszönöm.
2014. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!