Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzések állhatnak a...

Milyen érzések állhatnak a halál előli folyamatos menekülés mögött?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Félelem az ismeretlentől?
2012. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez késztetne valakit arra, hogy a hétköznapjaiban is folyamatosan a halálról filózzon, amikor teljesen egészséges és biztonságban van? Nem értem, mi okozHATJA ezt?
2012. jún. 9. 22:12
 3/17 anonim ***** válasza:

szorongás, pánikbetegség,depresszió, egyéb mentális betegségek.

esetleg egy közeli ismerős halála

2012. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tehát ezeket is valamilyen ok váltja ki ami a háttérben áll? Egyetlen okra visszavezethető minden?
2012. jún. 10. 08:26
 5/17 A kérdező kommentje:
Düh elfojtása kiválthatja ezt? Gondolom ez a szorongás, amikor elfolytja valaki valamelyik érzését.
2012. jún. 10. 09:04
 6/17 anonim ***** válasza:
A halál elöli menekülés természetes életösztön, ami időnként nem a megfelelő mederbe terelődik, és ilyenkor betegessé válik. De az önfenntartó ösztön dolgozik akkor amikor halálfélelmed van.
2012. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

igen, düh elfojtása okozhatja pl a pánikbetegséget, akár 1 okra vissza lehet vezetni, de akár a puszta genetika is, ha volt a felmenők közt pl depressziós.

nem mellesleg, ez már népbetegség a mai felgyorsult világban.

2012. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rengeteg dühöt elfojtok, mellesleg az érzelmi intelligenciám nem fejlett. Egyszerűen nem élem meg az érzéseimet, a negatívakat főként nem. Egyszerűen nem merem. Mindig a fejemmel gondolkozok, racionálisan akarom megoldani a problémáimat. Amikor dühös vagyok az elfojtás után rendszerint elkezd fájni a szívem, ég a gyomrom, meg beszűkülök, olyan vagyok mint egy fejbecsapott hal, meg se tudok moccanni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Gondolom egyértelműen meg kell tanulnom kiengedni.
2012. jún. 10. 14:35
 9/17 anonim ***** válasza:
igen, mindenképp, durvább tüneteid is lehetnek. menj ilyenkor futni, vagy keress egy edzőtermet, ahol tudsz pl boxolni egyet.Ha így sem javul, keress fel egy pszichológust.
2012. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy jelenleg is járok egyhez viszont egyáltalán nem tiszták nekem ezek a dolgok, persze ez az én hibám is mert nem mondom el neki őszintén hogy mi a helyzet hanem folyton terelek. Sportolni sportolok, meg ez mellett van egy csomó pótszer amit használok. Facebookozok, játszok, rengeteget maszturbálok, megszállottan edzek szóval vannak bajok.
2012. jún. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!