Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség szerű, agorafóbi...

Rajzos13 kérdése:

Pánikbetegség szerű, agorafóbiás, szociálisfóbiás valami. Azt nem érem miért csak néha vagyok rosszul? és miért lehet az h mindig majdnem ugyan abban az időben jön ki rajtam? Más is van ezzel még így vagy hasonlóan?

Figyelt kérdés
nagyon zavaró mert még csak 22 vagyok... de már ez a 3. év h nincs tavaszom meg nyaram mert egyszerűen halálfélelmem van az utcán és bármilyen helyzetben előjöhet nálam nincs így konkrét helyzet amitől rosszul vagyok konkrétan attól vagyok szarul h kint vagyok az utcán és amikor rosszul vagyok akkor 5-6 hónapig nem merem elhagyni a házat fordultunk már ezzel szakemberhez pszichiáter,kórházi kezelés miegy más de úgylátszik nem múlik a dolog! az oka pedig legalább is szerintem a túlzott canabis fogyasztás lehet 6 évig szívtam elég sokat azt hittem az segít majd ezen de mint kiderült csak rontott sőt talán ez váltotta ki. szívesen beszélgetnék erről!! hippy1989@hotmail.hu(msn-re felvehet aki hasonlóval küzd/él legalább lenne kivel beszélgetni) mert h a barátaimat is sikeresen elüldöztem magam mellöl és a családtagjaim is neheztelnek rám e miatt mert próbálnak ők segíteni de rajtam szerintem nem lehet meg nem is nagyon akarom már mert minden megpróbáltunk..

2012. jún. 10. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A cannabis egyik kellemetlen mellékhatása, hogy pánikbetegséget okozhat. És nem feltétlen akkor amikor használod. Még évekig újra előjöhet.

Neked is megvan az a helyzet ami kiváltja, csak még nem tudtad pontosan körülhatárolni. Egyedül és társaságban is előjön az utcán a roham? Milyen konkrét tünetekkel jár ez neked? Meddig tart egy roham?

2012. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egyedül nem annyira jellemző bár ha egyedül vagyok akkor is érzek egy ilyen enyhe szorongást.. a legrosszabb emberek közt vagy csak úgy általában az utcán nem birok ki pár percnél többet egyedül legalább is de még ha van kísérőm akkor is leizzadok pár perc alatt remegek és csak az jár a fejemben h el akarok menni onnan minél gyorsabban... hát ilyen...
2012. jún. 10. 13:55
 3/10 A kérdező kommentje:
ja és addig tart amíg vissza nem értem a biztonsági zónámba ami a szobám
2012. jún. 10. 13:57
 4/10 anonim ***** válasza:
A mindent megpróbáltunk fedi a pszichiáter felkeresését is? Megfelelő gyógyszer mellett az ilyesmi kordában tartható. Addig lenne ildomos felkeresni egyet, amíg még nem súlyosabbak a pániktüneteid, illetve a jelenlegi tünetegyüttes és az ezt elkerülni hivatott tevékenységsor nem ágyazódott be mélyen. Budapest környéki vagy?
2012. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az elhatalmasodásnak már mind1 nálam ez úgy működik h ha ki is megyek az utcára akkor ha pánikrohamom nem is lesz rögtön vagy nem is vagyok rögtön rosszul de egy idő után már elhatalmasodik rajtam ha van velem valaki ha nincs ezt megfigyeltem és olyankor bekapcsol az agyamban egy fajta "blokk" és ennyi szinte lemerevedek és ezután jön az h nekem azonnal el kell mennem onnan ahol éppen vagyok és haza kell!!! jönnöm... hát Budapesttől 45 km-re lakunk..miért?
2012. jún. 11. 09:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert budapesten tudok egy jó szakorvos pszichiátert, akit fel tudnál keresni a problémáddal. nekem is segített, és segít a mai napig is. Megbízható, és lelkiismeretes orvos. ha gondolod írj privátban, és adok telefonszámot, meg nevet is hozzá, akit keresned kell majd.
2012. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát ez sajnos nem megoldható főleg anyagi okok miatt mert drága lenne bejárkálnom Pestre csak ezért(kb. 5-6 ezer/ alakalom lenne csak az út és akkor még kezelés esetleg gyógyszer) sajnos ez nem megoldható inkább marad a "B-terv" az-az h lesz ami lesz majdcsak megoldódik valahogy...de azért köszi a segítőkészséget.. asszem megoldom egyedül is vagy nem....
2012. jún. 11. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd annyiban!Vannak kezdő pszichoterapeuták, vannak akik ingyen dolgoznak. Kérd az orvosod segítségét! Mond el neki hogy nincs pénzed erre, de rosszul vagy, nekem is így ajánlott olyan szakembert,aki ingyen dolgozik. És még egy dolog: Próbáld meg legyőzni a félelmed, tudom hogy nagyon nehéz, de ha egyszer sikerül, rájössz hogyan mássz ki belőle!
2012. jún. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lesz ami lesz magatartás idővel életveszélyessé válhat, és ez is a betegség tünete. A beletörődés, belesüppedés a betegségbe az alternatívák keresése helyett. Az előttem szólóhoz csatlakozom, keresd a lehetőségeket. Akár alternatív gyógyászatban is, ha találsz olyat aki ingyen gyógyít.
2012. jún. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! majd meglátom mit tehetek...egyenlőre esélyt nem látok erre még arra sem h a bejárati ajtónál messzebbre jutok próbálgatom néha kimegyek 5-10 percre a saját udvarunkba és már ott is alig bírom tartani magam ha pl kiviszem a szemetet vagy ha felmosok a nappaliban meg a konyhában és utánna kiülök h megszáradjon már az k...va sz..r! pont ezért nem akarok segítséget kérni meg a környéken nézelődtek anyámék h van-e szakember de csak egy van és ő nem ingyen dolgozik szóval erre nincs lehetőség.. de amúgy elkezdtem egy ingyenes online tanfolyamot ami ezzel foglalkozik és továbbra is szedem a neuroptimot hát majd kiderül h mi lesz most még nem látom az alagút végét még az alagutat sem...:/
2012. jún. 12. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!