Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség/szorongás, ha...

Pánikbetegség/szorongás, ha szedem kellő ideig a gyógyszert (pl 4-5 hónap), ki lehet gyógyulni teljesen?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy ne kelljen egész életemben nyugtatókon élnem. Igazából félek a rohamoktól, hogy rám törnek, ez a legnagyobb baj. Ha nem gondolnék rájuk vagy nem félnék tőlük, szerintem nem lenne baj. Vagy, ha tudnám, hogy kell leállítani a rohamokat.
2012. máj. 24. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Én két éve nyáron teljesen magamtól -meg persze sok családi/baráti segítséggel- győztem le.


Nekem is pont ez volt a bajom, ténylegesen csak 2-3 nap volt rossz, mikor rohamaim voltak, aludni sem bírtam stb... aztán hazautaztam inkább a szüleimhez, otthon sikerült megnyugodnom, normálisan tudtam gondolkodni, helyre jöttem. Aztán egy hónap múlva vissza költöztem a régi helyre, na ott megint olyan furcsa volt, de igazából már csak azért, mert attól féltem, hogy újra rohamom lesz. Pánikoltam, hogy megint pánikrohamom lesz. Hát elég butaság így visszagondolva.


A lényeg, hogy találd meg az okot, ami kiváltja - nálam a túl sok egyedüllét volt ez- és azt szüntesd meg egy időre, bármi áron -nekem is itt kellett hagynom csapot-papot, mindent- szánj a gyógyulásra időt, mert komoly munka kell hozzá, hogy legyűrd, de nem lehetetlen!

2012. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a gyógyszer csak elnyomja. neked kell felülkerekedni rajta akkor gyógyulsz meg valóban. én a természetes gyógymódokban hiszek,keress ilyen megoldást,ne gyógyszert. reiki kezelés is segíthet,vagy egy kineziológus,bach-terápia,homeopátia,ezek mind az öngyógyító képességedet gyógyítják,mindenre jó hatással vannak
2012. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem egy szakítás hozta ezt elő.nekem ezek segitettek-előző voltam
2012. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na ez az, ezen a véleményen vagyok én is, hogy a gyógyszer csak elnyom :(
2012. máj. 24. 17:12
 5/9 anonim válasza:
Szia! Elsőnek megjegyzem neked hogy tapasztalatból írok és azért hogy tanulj az én hibámból! 4éve gyógyszert szedek..pánikbetegség..agorafóbia..hipohonderség! Ha elkezded szedni a gyógyszert és az orvosoddal pont eltaláljátok a bogyót ami rád jól hat akkor tünetmentes leszel max. nagyon ritkán jön elő egy picike pánikroham! 4-5 hónapig szeded megérzed hogy milyen az amikor nem rettegsz a rohamtól.. ez szép és jó csak majd attól fogsz rettegni hogy mi lesz ha már gyógyszert nem szedsz rá! Hát akkor kérlek szépen az jön hogy elhagyod a gyógyszert- amiről mellesleg nehezebb leszokni mint akármilyen drogokról- sokkal erősebben jönnek ki a tüneteid és sokkal gyakrabban! A dokid úgyis azt mondja hogy visszarak gyógyszerre! Előjön még a hypohonderség (fokozott ön megfigyelés) Agorafóbia (otthon biztonságban) stbstb... Gyógyszert semmiféleképpen ne szedj! De ha már megvetted olvasd el a betegtájékoztatót hogy mik a mellékhatásai pl. egy xanaxnak .. Majdnem ugyanaz mint a Pánikroham... Le lehet küzdeni gyógyszer nélkül ami nagyon nehéz lesz! Recept: Sportolj sokat táplálkozz egészségesen (épp testben épp lélek) a sport annyira le fog fárasztani hogy nem lesz energiád pánikrohamra gondolni! Szedj Magne B6-ot ez csak magnézium.. szivedet is erősíti és stresszre, szorongásra is jó! A pánikrohamot ne próbáld meg leállítani hanem menj bele!! Ne kérj segítséget!!! Éld át az egészet, próbáld magad még jobban belelovalni hogy minnél rosszabb legyen és közben az egészet ÉLD ÁT, MENJ BELE A JÁTÉKBA! Mihelyst elmúlik rájössz hogy nem haltál meg.. nem ájultál el.. nem állt meg a szíved nem szartad magad össze..hanem jólvagy :) És ha ezt megérted hogy nem halálos nem kell tőle félni akkor meg is fog oldódni az egész ebben biztos lehetsz :) Na ha ez az utóbbi verzió nem megy akkor menj sportolni de ha sikerül akkor is menj sportolni! Jót tesz :) És ne felejtsd a MAgneB6ot arra is nagy szüksége van a szervezetnek és elég keveset juttatunk be belőle! Fogadd meg a tanácsom, tapasztalat! Üdv!
2012. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod! Pont én is ezért vívodom ennyire, hogy gyógyszert szedjek. Az a véleményem, hogy ezek csak elnyomják a tüneteket, és nem segítenek. Szeretnék erős lenni, és megtalálni az okát annak, ami miatt valójában előjönnek a rohamok. A hipohonderség, azaz a túlzott ön-megfigyelés sajnos nálam is jellemző. (félrever a szívem, zsibbad ez-az, nem veszem rendesen a levegőt, stb.) És gyakorlatilag amikor a roham rámjön, elfog a halálfélelem - mint általában ilyenkor mindenkit - és ezt annyira nehéz leküzdeni.


Sokat segítettél a tapasztalataiddal, tényleg nagyon köszönöm, hogy leírtad!! És ha bármi tanácsod, javaslatod van még, szívesen fogadom!

2012. máj. 31. 23:16
 7/9 anonim válasza:

Van még tanácsom :) Először is nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=iXreQHiA-ek&feature=related

Ha ezt végig nézed akkor már tanácsot se kell adnom :)Ha gondolod és beszélni akarsz róla akkor privátban írj valami msn e-mail címet stb.

2012. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző és azelőtti vagyok! Oldalt akarok csinálni az egészről ahol mindenki megtalálja a gyógyszer nélküli gyógymódot és az igazságot a pszichiátriai gyógyszerekről! Ha gondolod és van kedved segíteni benne hogy mindenki megismerje a dolgokat Privátban beszéljünk!
2012. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg Popper Péter összes videóját a youtube-on. A szorongás egy tárgy nélküli félelem, amelyet egy lelki sérülés vált ki. A pánikbetegség csupán egy tünet, amit valamilyen elfojtott lelki zavar okoz. A gyógyszer ne segít ebben. Fel kell oldanod ezt a görcsöt a lelkedben, hogy megszűnjön az állandó feszültség az idegrendszeredben. Ne legyél gyáva. A pánikbetegség gyávaság. Félsz a haláltól? Ne vedd komolyan magad annyira.

Amit az előttem szóló említett, "menj bele a játékba", ezt hívják paradox terápiának. Mondhatnám úgy is, hogy kutyaharapást szőrével. Popper videói segíteni fognak. A félelmet a fantáziád szüli. Ha megismered az adott helyzetet, amitől félsz, jelen esetben a rohamot, rá fogsz jönni, hogy nem olyan vészes, mint ahogy a fantáziád kiszínezte.

Ajánlok egy PSZICHOLÓGUST, nem pszichiátert. Valakivel fel kell tárnod a lelked és megkeresni a kiváltó okot, nem a testi tünetet kezelni.

2012. jún. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!