Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem alszok egy ideje rendesen,...

Nem alszok egy ideje rendesen, gondolom a szorongástól, kb.4 órákat, tegnap fél ötig voltam fent, pedig úgy fekdütem le, h nagyon álmos vagyok. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
vizsgaidőszak van, és a napnak a nagyrészében kb. halott az agyam a fáradtság miatt, este 7-8 felé lesz valamiért jobb..
2012. jún. 15. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a vizsga időszak mellet valami lelki sérelem ért akkor azért nem alszol. Ha nem akkor valószínűleg annyira rágörcsölsz a vizsgára, hogy nem tud pihenni az agyad, Keress valami megnyugtatót, sétálj, nézz meg egy jó filmet, zökenj ki, ezek talán segítenek.
2012. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem a vizsgáktól van ez, alapból is szorongok sokszor sokat, a vizsgáktól nem szoktam félni, soha, bár ebben a szorongós időszakban még most azok is jobban megviselnek talán. Köszönöm a válaszod!
2012. jún. 15. 23:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gyógyszerpárti, de van olyan szorongás és pánik, hogy elviselhetetlen határát súrolja. Én nagy nehezen rávettem magam hogy elmenjek pszichiáterhez, és ha nagyon nem tudok aludni, vagy rámjön a szorongás, egy fél rivotrilt beveszek, negyed óra múlva elszállnak a rossz gondolatok, a félelmek, és már alszok is. Csak nagyon kell vigyázni, hogy mértékkel kell szedni, nehogy rászokjon az ember. Én is csak mértékkel szedem, és minél kevesebbet. Vigyázni kell hogy a szorongás nehogy állandósuljon. Ha viszont állandósult, akkor érdemes egy orvossal beszélni, vagy terápiára járni. Valamit segít, ha más nem átértékeled önmagad, az életed, és lehet megtanulod hogy legyél túl saját magadon, félelmeiden, szorongásaidon. lassú folyamat, de eredményes.
2012. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Azért tedd fel magadnak a következő kérdéseket is:

1. Nem iszol sok gyorsító italt? Ha igen, akkor lehet, hogy le kéne állnod.

2. Nem ért valami lelki trauma? Ha igen, akkor vagy próbáld megoldani, vagy ha tudod, hogy nem tudod, akkor gondolj bele, hogy vizsgaidőszak után is ott lesz, és megvár téged (sajnos, de legalább megnyugtat a tudat, hogy ott lesz)

3. Nem hajtod túl magad? Pihenni is kell néha, és igen magadra is kell szánnod időt. Mozi, csajok, barátok, EDZÉS. Egy kis mozgás csodákra képes. Egy frissítő séta, vagy kocogás.


Ha Még mindig fáradt vagy, akkor egy gyógynövény teát ajánlanék: macskagyökér tea. Herbária üzletekben kapható. Elkészítés: forralj fel 1 liter vizet, és rakjál bele 2 púpozott kanál macskagyökeret. Főzd 5 percig, majd szűrd le. Élettani hatásai: megnyugtatja az idegrendszert, jobb koncentrációt tesz lehetővé.

EGY HÁTULÜTŐJE VAN! K.U.R.V.A. BÜDÖS!!! De nagyon hasznos. Csak ajánlani tudom.

További szép napot.

2012. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg súlyosbodna a helyzet, és magadtól nem bírnál kilábalni ebből, ajánlom Tündérhegyet, ott hasonló eseteket kezelnek. Szombatonként van interjú. Jó hely, szép tiszta, és rendesek a dokik is.
2012. jún. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 X-atosz válasza:
Én a jógát vagy a zenés meditációt javaslom.
2012. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a sok ötletet, tanácsot, párat biztos ki fogok próbálni, köszönöm mégegyszer!
2012. jún. 17. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!