Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítenék egy barátomnak, de...

Segítenék egy barátomnak, de nem igazán hagyja. Mit tehetnék? (bövebben lennt. )

Figyelt kérdés
Elég sok gondom volt egy időben és hatalmas hülyeségeket csináltam. Nem beszéltem róluk senkinek és nagyon mélyre jutottam. Aztán megtörtem és mégis beszélni kezdtem. Azután minden sokkal jobb lett. most ez a barát is elindult ezen az úton, de nem hajlandó beszélni. Senkinek. Azt mondja egyedül is kibírja. Én viszont aggódóm. Hogy vehetném rá, hogy nyíljon meg?
2012. jún. 16. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz sokmindent tenni, csak várni. Senkit sem lehet kényszeríteni hogy mondja el a dolgait. Azt tanácsolom ,hogy maradj mellete, figyeld őt, próbáld meg felmérni hogy mikor ép milyen paszban van, legyél vele megértő és ovatos. Vannak emberek akik nem szeretnek beszélni a problémáikról de ha a megfelelő időben a megfelelő helyen vagy lehet hogy megfog nyilni neked. Támogasd őt ahogy tudod és törekedj arra hogy nehogy eltaszítson magától (bizonyos lelki helyzetben előfordulhat).
2012. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezősködés helyett elmesélhetnéd a te esetedet.
2012. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ismeri. És nem kérdezősködésből áll a barátságunk. Elég bizalmas volt a kapcsolatunk. Csak hát.. volt egy kis mosoly szünet. Azóta már nem ugyanolyan. Mondjuk nem csoda, mert nem rég békültünk ki. Jó irányba haladunk, de féltem. Nagyon rossz neki és semmit sem tehetek amíg nem tudom miért. Az első válaszolónak köszönöm. Oda fogok figyelni.
2012. jún. 17. 22:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát most.. van egy kis baj. Mert kezdünk távolodni.
2012. jún. 22. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyit tudok tanácsolni, hogy maradj mellette, és tudom, hogy nem kérdezősködésből áll a kapcsolatotok, mint mondtad, de mikor nagyon rossz a hangulata mondd neki, hogy tudsz-e valamiben segíteni neki. Én is voltam ilyen helyzetben, ha gondolod, írj privit.

Kitartást, remélem, javul majd a helyzet!

2012. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam. De van egy kis baj.. most.. hát most már nem vagyunk barátok.
2012. jún. 22. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!