Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó ingadozó vérnyomás....

Állandó ingadozó vérnyomás. Másnak is?

Figyelt kérdés
Magas volt évekig picit a vérnyomásom,és a pulzusom is ,de az most is,béta blokkolót szedek rá,a pulzus miatt,de 2 hete nagyon sokszor olyan alacsony a vérnyomásom,hogy 90.100 között mozog,de a perem is alacsony,alíg 60,37 éves nő vagyok,és nem értem,ha soha nem volt életemben alacsony a vérnyomásom,miért lett ennyi idősen ilyen,és rosszullétek kísérik,mikor leesik,főleg nyugalmi állapotban van lent,örökké fáradt,álmos,gyenge vagyok,voltam orvosnál,vér,vizelet negatív,ekg jó,bár még kardiológiai vizsgálatot nem csináltak,de zavaró ez az állapot,Mit lehet tenni ha lemegy,és rosszul vagyok?
2012. jún. 18. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, a béta blokkolót a háziorvos írta fel, minden szakorvosi vizsgálat nélkül. Én a helyedben kipróbálnák kevesebbet bevenni belőle, majd elhagyni. Az is lehet, hogy az a stressz, élethelyzet stb már elmúlt, vagy csak hozzászokott a szervezeted, ami miatt magas volt a pulzusod. A béta blokkoló meg ráadásul olyan gyógyszer, amit nem létfontosságú állandó időben szedni. Ha úgy érzed szükségét bármikor bevehetsz belőle egy negyedet, vagy felet. Ez a mostani vérnyomásesés meg ettől a bődületes melegtől van. Különben meg a vérnyomása senkinek sem stabil.

Ja, az utolsó kérdésedre: ha érzed hogy rosszullét közelít, igyál meg egy jó kávét. A jómultkor a Tescoban láttam csokibazárt kávét. Nagyon finom, és jó erős kávé van benne. Ez mindig lehet a retikülödben.

2012. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.A bétablokkolót 2 éve a kórházban írták, fel,mert pánikbetegséggel kezeltek,másfél évig,de tavaly májusban letehettem fokozatossan az antidepresszánst,de most a pulzusom nagyon kiugrik,de a vérnyomásom meg általában nagyon alacsony,és olyan mintha valami nehezék lenne a szívemen ilyenkor.Nem értem mi ez,a kávé csak picit jó,sokáig nem hat,csak az is felviszi mégjobban a pulzusomat sajnos
2012. jún. 18. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!