Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az egyedüllét félelmet?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok egyedül, főleg esténként és olyankor elég depressziós leszek. Volt hogy pánikrohamom volt csak attól, hogy arra gondoltam, hogy egyedül leszek. mit csináljak ez ellen?
2012. jún. 19. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ne gondolj rá, kösd le magad valamivel (pl olvass képregényt). Ha rágörcsölsz csak sz*rabb lesz.
2012. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiskoromban én is sokszor egyedül lettem hagyva. Nem kellemes, de túléltem úgy ahogy.


Talán szervezz magadnak programot, ha előre tudod, hogy nem lesz társaságod. Vagy esetleg egy ölelgethető háziállat is segítene a bajodon. Vagy majd keress meg és beszélgethetünk :)

2012. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő javasolta a kisállatot. Ez a legjobb ötlet! Főleg a kutyus! Ha kertes házban laksz, akkor lehet nagyobb testű is, de ha pl. panelben akkor valami kisebb. Interneten lehet találni "olcsó" kutyusokat. :)


Olvasgass könyveket, fórumozz is, ha ott válaszolgatsz a kérdésekre, lehet hogy akad egy levelezőtársad.

2012. jún. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket :)


Háziállatom van, 3 macska meg egy kutyus. És igazából nekem nem az egyedülléttel van bajom, hanem ha tudom, hogy egyedül leszek, akkor képes vagyok előtte 3-4 napig is "rettegni" tőle. Amikor már ott tartok nem gáz, csak eléggé megkeseríti az előtte lévő napokat.


Levelezőtársak meg nem igazán jönnek össze. Lehet, bennem van a hiba, de ha valakinek más a stílusa (nem zenei, hanem úgy általában), mit az enyém, akkor inkább búcsút intek. A való életben vannak barátaim, velük sokat vagyok.

2012. jún. 19. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor a háziállatok már megvannak, szerencsére a hús-vér barátok is. :) Már nincs is miért aggódnod. Ha egyedül leszel, előtte ne arra gondolj hogy xy elmegy, hanem hogy milyen hamar vissza fog jönni. Ne agyalj azon, hogy egyedül maradsz, mert csak rosszabb lesz. Olyankor foglald el magad, és ha jó programokat szervezel, elröppen az egyedüllét és az idegeskedés is.
2012. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!