Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrülök a magányba! Hogyan...

Beleőrülök a magányba! Hogyan lehet kimászni a gödörből? 17L

Figyelt kérdés

Járok pszichiáterhez, már a másodikhoz, mert az első nem vált be..bár a mostani se.Szedtem gyógyszereket, de nem használtak+mellékhatásaik is voltak, szóval abbahagytam.Csináltam egy pár dolgot:énekkar, szolfézs, hegedű, röplabda, tánc, rajz..de egyiket sem szerettem.

Emberekkel nem tudok kommunikálni, hiába szeretném, nem megy.Fogalmam sincs, miről beszélhetnék velük, azt sem tudom, milyen egy normális/átlagos korombeli.Önbizalmam nincs; ruha, smink sem segít..Voltam csoportterápián is, de annak sem éreztem eredményét.Úgy érzem, minden erőfeszítésem hiába, és félek, hogy sosem fogok tudni rendesen szocializálódni és barátokat szerezni.Nem tudok nem rágódni a problémáimon, és már a jegyeim is kezdenek emiatt romlani, ill. nem tudok semmire sem koncentrálni pl.egy jó könyvre..Nem tudom, mit tehetnék, én próbálkozom, de már nincs több ötletem. Valaki tud nekem segíteni? lenne esetleg levelezni olyanokkal, akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek.Köszi!



2012. máj. 12. 21:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell erőfeszítés ehhez, csak odamész a többiekhez és egyszerűen nevetsz a poénjaikon, nem is kell megszólalnod, amíg nem kérdeznek :). Javaslom hogy térj vissza valamelyik tevékenységedhez, vagy kezdj újat. A sport erősíti az önbizalmat, nálam is sokat segített.
2012. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

De nem érzem magam jól köztük.Szeretném, de nem megy.Bulikban sem éreztem magam jól, volt, hogy másfél órával előbb el kellett jönnöm, mint a többieknek, annyira rosszul éreztem magam velük.Mintha valami fal gátolna.A sport sem segített.


Látom és hallom az embereket, de olyan, mintha csak a testem lenne köztük, amúgy valahol máshol lennék.Sosem tudok "egy hullámhosszra" kerülni velük, és ez annyira elszomorít.Nem tudom, hogy lehetne lerombolni ezt a "falat".

2012. máj. 12. 21:15
 3/35 anonim ***** válasza:
0%

"Beleőrülök a magányba! "


Hát menj oda a többiekhez.

2012. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokáig volt egy barátom(egyetlenegy), mert anyuék tiniként nem engedtek szórakozni,ismerkedni.Aztán vele megszakadt a kapcsolat(ő egy másik városba,Veszprémbe ment egyetemre,én meg itt maradtam Szombathelyen). Aztán elkezdtem tanítani angolból egy gyereket, aki tanítványból hamar haverré vált és most délutánonként- kora esténként vele "bandázunk", értsd: dumálunk, megeszünk egy-egy hamburgert, palacsintát, sütit,amit éppen, és/vagy egyszerüen csak nagyokat dumálunk egy padon, egy árnyas fa tövében, a Fő téri szökőkút vízének csobogását, zuhogását hallgatva - engem ez nagyon megnyugtat, kár, hogy az otthonomba nem tudok becsempészni belőle.


Ha egy rendszeres írogató partnerre van szükséged, ne habozz,keress meg, mert még ma is sokszor vagyok egyedül, mert a szóban forgó haveromnak kevés ideje jut rám.


idén 30/ff

2012. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel bár nekem vannak barátaim és el is járok velük mindenfelé de én nekem a csajozással vannak gondjaim sajnos, bár nem rágódok miatta annyira mert mindig összetudok barátkozni néhány lánnyal csak ritkán jönnek össze a dolgok. Én is voltam így mint te hogy megőrültem a magányba én soha nem jártam pszichológushoz meg pszichiáterhez sem nem tartottam fontosnak. Én lekötöttem a figyelmemet a hobbikkal és így megtaláltam az összhangot egy nagyobb társasággal újabb barátokat is szereztem szóval én úgy ahogy elégedett vagyok, igaz a szerelemben nem találtam meg a helyemet még de idővel az is eljön. Én neked az javaslom hogy bármilyen gyógyszert írnak fel neked tépd szét a receptet mert azzal csak rongálod a szervezeted a mellékhatásai miatt, a legjobb gyógyszer az ha elfoglalod magad. Igaz írtad hogy sok hobbit kipróbáltál már de ezenkívül még mást is kipróbálhatsz nem kell feltétlenül társaság ehhez ha belejöttél meg tényleg szereted akkor felkereshetsz több embert akikkel elbeszélgethetsz róla vagy esetleg összeállnátok együtt csinálnátok. Lehet ilyet csak keresni kell. Szerintem így szépen helyre fog jönni a lelki világod. Ha nem tudsz jól kommunikálni nincs azzal gond a lényeg az hogy gondold meg mit mondasz és lehetőleg érthetően próbálj meg beszélni.
2012. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Sajnos a tévéből még manapság is mást se hallani, mint hogy drog ölt meg ezt-azt, itt-ott, a lakásán, a stricije lakásán, a discoban(itt rendszerint italba keverik,méghozzá úgy,hogy "ízileg" észre se veszed),ez volt mindig a legfőbb kifogásuk a disco ellen.


Emiatt egész fiatalkoromban egyszer voltam discoban, az meg olyan rosszul sikerült(egyedül voltam), hogy utána nem is vágytam oda.


Ha beszélgetni(írogatni) van kedved valakivel,keress meg... a gépem hangja sajnos jelenleg nem az igazi.

2012. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm az eddigi válaszokat:)


#3 "Beleőrülök a magányba! "


Hát menj oda a többiekhez.


Már írtam, hogy-->Mintha valami fal gátolna.Látom és hallom az embereket, de olyan, mintha csak a testem lenne köztük, amúgy valahol máshol lennék.Sosem tudok "egy hullámhosszra" kerülni velük, és ez annyira elszomorít.Nem tudom, hogy lehetne lerombolni ezt a "falat".

2012. máj. 12. 21:21
 8/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy te kikhez szoktál oda menni de feltételezni tudom hogy a menők közé akarsz bekerülni. Lehet igaz lehet nem, nem tudom de én azt javaslom neked hogy keressél fel egy kisebb társaságot mondjuk 2-3 embert és oda próbálj becsapódni. Tudom hogy nehéz az ügy de valahogy keresd meg az összhangot és ha mennek valahová próbálj velük tartani lehetőség szerint, ha nem megy akkor még mindig visszaléphetsz de ezt próbálni kell mert sajnos másképp nem fog menni.
2012. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Menők?öööööh nem éppen:D

Vannak ilyen..."kényszerbarátaim". Velük töltöm a szüneteket, mert velük még mindig jobb, mint egyedül. Mikor bekerültünk gimibe, mindenki gyorsan klikkekbe rendeződött, és mi egyikbe se kerültünk bele úgymond, és így mi, kiszorultak megalakítottuk a saját kis klikkünket, és abszolút nem vagyunk menők, a partiarcokkal nem foglalkozom, velük aztán tényleg nem tudok miről dumálni..Csakhogy az előbb említett barátokkal sem tudok elmenni pl. szórakozni, mert ők nem is vágynk ilyenre, egyrészt, másrészt pedig ők nem igazi barátok(csak akkor foglalkoznak velem, ha normális a kedvem, ha rossz, akkor meg le se ***nak..)és bőven elég belőlük a suliban. Én "igazi barátokat" keresnék, de...

2012. máj. 12. 21:30
 10/35 anonim ***** válasza:
próbálj meg inni, nem azt mondom, hogy alkesz légy, hanem hogy feloldódj, ha bebaszcsizol akaratlanul is feloldódsz :D, lesznek tőle, közös beteg élményeitek, amin aztán józanul is lehet röhögni, de ez csak egy tipp, nem látom á a helyzetedet
2012. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!