Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka, ha az ember nem...

Mi az oka, ha az ember nem tudja elviselni a másik ember rágó, keksz ropogtató hangjait?

Figyelt kérdés

#zaj #frusztráció #rágás #étkezés hangjai
2012. jún. 19. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem a keksz vagy alma ropogtatás nem zavar, csak a "csámcsogás".

Azért idézőjelben, mert nem feltétlenül arra gondolok, mikor valaki nem tud viselkedni, és azért csámcsog, hanem a "normális" rágás-nyelés is tud idegesíteni pl. buszon, vonaton... Mert egyszerűen nem oda való.


De amúgy nem mindenki eszik úgy. :)

2012. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az oka, pedig maga az evés az egyik legtermészetesebb dolog. Mi is úgy vagyunk a férjemmel, hogy sokszor közös megegyezés alapján egyszerre nassolunk a tv előtt, mert különben egymás idegeire megyünk.

Talán mert előre nem kiszámítható ütemekben jönnek a reccsenések, roppanások? Nagyjából a beszéd hang kiszámítható, az óraketyegés is mindig ugyanaz a taktus, de ha valami hirtelen jön, akkor néha össze rezzen az ember, mint pl. a telefon csörgés. A rágcsálás meg pont egy olyan dolog, hogy egyszer így rágja, egyszer úgy, egyszer gyorsabban egyszer lassabban ,egyszer nagyobbat reccsen, egyszer alig. Szóval szerintem ez lehet.

2012. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem a munkahelyemen ülő kollégáknál zavar ez. Sok hölgy is ül körülöttem, akik rendszeresen esznek különbőző egészséges dolgokat (értsd itt alatta a kétszersülteket, roppanós magos szeleteket, almák stb). Engem is szokott zavarni, mert belemélyülök valami tennivalóba és akkor a ropogtatás megzavar benne.

Tehát szerintem attól is függ, hogy van-e alapzaj, az tud segíteni kicsit.

2012. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én olyat hallottam, hogy valaki a toll kattogtatástól kapott agyfrászt. szerintem ezek ilyen bekattanások, lehet idegbaj, vagy kényszerbetegség kezdődő jele? szerintem nem teljesen normális. Túlfeszített világban élünk, és minden idegesít minket, szóval ezzel nem vagy egyedül. Munkahelyemen a kolléganők a parkból jövő gyerekek hangját nem bírják elviselni. Ha azt vesszük az emberiség 85%-a mehetne valami ilyesmi problémával pszichológushoz.
2012. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem bizonyos embereknél zavar, másoknál nem.
2012. jún. 26. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!