Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy nap kihagyom az antidep...

Ha egy nap kihagyom az antidepresszánst, akkor fogyaszthatok alkoholt? Milyen mellékhatásai lehetnek a kihagyásnak?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 21:07
1 2
 1/15 Panka08 ***** válasza:
Mit szedsz?
2012. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem szabad kihagyni az antidepresszánst. Minden nap szedni kell, a megszokott időben. Nincs az az ok, amiért rizikózni lehessen. De hát a tiéd a választás joga...
2012. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Így van, nem szabad kihagyni ill. abbahagyni is csak fokozatosan! lehet, orvosi kontroll mellett persze.

Egyébként a szervezetben a gyógyszerek hatása összeadódik, szóval nem 1-2 nap alatt ürülnek ki.

2012. jún. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
fevarint szedek,és az orvos csak csökkenti és nem akarja elvenni teljesen :( Egy buliba megyek és szeretnék egy kevés alkoholt fogyasztani,egy pohártol lehet valami bajom?
2012. jún. 21. 20:53
 5/15 anonim ***** válasza:
1 pohárral megihatsz, de figyelj arra, hogy a gyógyszert ne este vedd be akkor, így nem olyan erős a 2 szer hatása együtt.
2012. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Panka08 ***** válasza:
"fevarint szedek,és az orvos csak csökkenti és nem akarja elvenni teljesen" ezt a szert nem ismerem, velem 10 évig zabáltatták a hülye gyógyszereiket, azt mondták , hgy életem végéig szednem kell.. Jah.. Meg nem fogok tudni élni nélküle... Perzse.. 2 éve egy rohadt gyógyszer nem gurult le a torkomon!! Ha akarod le tudod tenni, nagy erő és kitartás ekll hozzá, meg nem árt némi segítség, de nem orvosi. :S Ne higyj az orvosnak!!! Neki ez a legkényelmesebb! Különben én ittam mindig amikor buli volt, csak nem etse vettem be, hanem amikore hazamentem. Tehát nem ráittam a gyógyszerre. Minden gyógyszerre rá van írva, hogy nem fogyaszthatsz melette alkoholt. De nekem anno mondta a doki, hogy nyugodtan, semmi bajom nem lesz tőle. Nem is lett. Ha véletlenül azután ittam miután bevettem, akkor kiütött, és hamar elaludtam.. :) Ennyi.
2012. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Panka08 ***** válasza:
40%
Jah, és nem voltam túl mértékletes amikor ittam. Sőőőttt. bor, pálinka, minden gurult bulik alkalmával. Nem álltam meg egy pohárnál. :) Ha nem gyógyszer bevétel után kezdtem inni, ugyanúgy hatott mint most amikor gyógyszermentes vagyok.
2012. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Panka, amikor ezeket a szereket tesztelték, akkor különböző érzékenységű embereken tették. Nem mindenki tolerálja úgy a gyógyszert és az alkoholt, mint te. Lehet, hogy más meg belehal.
2012. jún. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Panka08 ***** válasza:
Nyílván mindenki másképp tolerálja, de ha az orvos azt mondta, hogy nyugodtan lehet, akkor sztem belehalni senki nem fog. De nyugodtan kérdezzen rá az orvosnál is, hiszen ezeket a gyógyszereket rendszeres napi szedésre írják fel, s általában évekig, sőt van aki évtizedekig szedi, s nyílván nem kívánja senki akár 30 évig ne igyon valaki alkoholt mert gyógyszert szed.. De persze gondolom én. :) Mindenesetre ha iszik, ne 1 liter töménnyel kezdje. Tapasztalja ki mennyitől, milyen hatás alá kerül. AZért írtam,hogy nekem semmi extrát nem adott , ha nem rá ittam, hanem mondjuk hajnalban, vagy reggel vettem be, amikor már néhány órája nem ittam.
2012. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Panka 08!

Te nem mondasz igazat.

2012. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!