Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2005 óta vagyok pánikbeteg.6...

2005 óta vagyok pánikbeteg.6 évig szedtem a Paroxat nevezetű antidepresszánst, mellette mai napig is xanaxot. A Paroxatot kb másfél hónapja hagytam el, persze fokozatos csökkentéssel. Pár hete újra pánikrohamaim vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Felkerestem egy pszichiátert (legalább a századikat), de ebben most nagyon szeretnék hinni. Ő azt javasolja, hogy szedjek antipresszánst újra, de én nem szeretnék. Gyógyszerek nélkül akarok élni, és MEGGYÓGYULNI.

2012. máj. 9. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz, és meg fogsz gyógyulni, mint én. Nekem is 5 éven át volt, és egyre kilátástalanabb volt. Pszichológus nélkül nem megy, pszichoterápiával pedig gyorsan és könnyedén.
2012. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"de ebben most nagyon szeretnék hinni. Ő azt javasolja, hogy szedjek antipresszánst újra"


Ha nagyon hiszel benne, akkor segíteni is fog. Gyógyszer nélkül elveszel, még ha most nem is így látod. Higyjél az orvosnak, és szedd a gyógyszeredet. Komolyabb lehet a bajod, minthogy két imával el tudd intézni. Ha normálisan élni akarsz.

2012. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet túl gyors volt a leépítése az antidepinek. Valami nyugtató kellene neked, hogy átvészeld ezt a nehéz időszakot. Kell 4 hónap mire helyreáll az agyi anyagcseréd.
2012. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, járok pszichiáterhez. Pont ma voltam. Végül még nem írt fel újra antidepit, azt mondta xanax-al is jó esélyem van, plusz ugye a pszichoterápia!
2012. máj. 11. 21:08
 5/18 anonim ***** válasza:

Valahogy nem áll ez nekem össze. 7 éve vagy pánikbeteg, pszichiáterhez jársz, aki rendesen gyógyszerez is. Most visszaestél, és megúsztad xanax-al?

Ha nem nagy kérés: milyen jellegű a pánikbetegséged? Mert ezt a Paroxatot adják alkoholra is. Mármint aki iszik is mellé, és az tesz be a pániknak is. Nekem személyes tapasztalatom, hogy egy sima pánikos, agorafóbiás, szocfóbiás etc., ha rendesen szedi a gyógyszert, és kerüli a stresszt, 6 hónap alatt elfelejti a baját is. Én járóképtelen pánikbeteg voltam, kórházban kezeltek, és meggyógyultam. Nem értem....

2012. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Pszichológus teljesen meg tudja szüntetni, ne szenvedj gyógyszerrel, akkor az életed végéig szedheted.
2012. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát ez úgy 7 év, hogy amikor 2005-ben jelentkezett, akkor beállították a Paroxat-ot és a xanax-ot, aztán "úgy maradtam". Nem hagytam abba csak most 7 év után a Paroxat-ot. Valószínű valamelyest vissza estem. Semmilyen alkohol nem játszik szerepet, 25 éves nő vagyok, nem iszom! :)
2012. máj. 13. 16:34
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy visszaesel! Amikor leálltam az antidepresszánsról én is megszenvedtem. Elég lesz a Xanax + Neuroptim és Neuranax nevű nem szintetikus készítmények. Később ezek is elhagyhatók, vagy lecsökkenthetők.
2012. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Szia!

Bízz Istenben! Ő képes megszabadítani ettől, és nek kell semmi antidepi vagy pszichiáter! Én jobban hiszek Isten szabadításában, mint egy olyan orvos(ok)ban, akik megpróbálnak telenyomni gyógyszerekkel, hogy letompítsanak... 2005óta már meg tudtak volna gyógyítani ezek az orvosok, ha tényleg meg tudnának. Nem gondolod?

Isten Áldjon Téged!

2012. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértek valamit, de lehet, hogy te értesz félre.

Attól, hogy a pszichiáter orvos, a pszichológus pedig "csak" bölcsész, ez nem azt jelenti, hogy a pszichiáter üti a pszichológust.

Sokszor a pszichiáter is csinál pszichoterápiát, mégis azt mondom, hogy ha a legjobbat akarsz magadnak, inkább próbálj ki egy klinikai szakpszichológust. Lehetőleg egy középkorút.

Nekem ez segített, és nem kicsit volt súlyos az állapotom....

2012. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!