Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás legyőzh...

Generalizált szorongás legyőzhető orvosi beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy hiszem, hogy generalizált szorongásban szenvedek, folyamatosan ideges vagyok, szorongok és aggodók a jövőm miatt. Folyton feszültséget érzek a hasamban, és az izamaim meg is vannak feszülve. Szinte alig van pillanat amikor ne gondolnék valami aggasztóra, és ezek sajnos lebénítanak, cselekvésképtelennek, tehetetlennek érzem magam. A kérdésem az lenne, hogy meg lehet szabadulni valahogy, orvosi beavatkozás nélkül ezektől az irracionális aggodalmaktól? Léteznek könyvek, mentális gyakorlatok amelyek speciálisan erre a betegségre voltak összeállítva?
2012. jan. 14. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Relaxációs gyakorlatok, Szendi Gábor Pánik című könyve és más írásai.
2012. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen legyőzhető. Attól is függ mennyire súlyos a betegséged. Ha nagyon szenvedsz, akkor pszichiáterhez menj el. Igaz ott valószínűleg írnak fel valamit. Próbálkozz gyógynövényes dolgokkal, relaxációval, gondolat eltereléssel. Nekem is ez a betegségem. Szerencsére nem sűrűn újul ki, kb 2 évente előjön négy hónapra, de akkor se enni, se dolgozni nem tudok.
2012. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább pszichológushoz menj, mint pszichiáterhez.
2012. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Generalizált szorongás legyőzhető orvosi beavatkozás nélkül?"


Nem.

2012. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vladislav83 ***** válasza:
Mindenképpen beszélj valami jó dokival mielõtt teljesen kikészülsz. Lehet fel fog írni valamit, de ne feledd hogy a gyógyszer csak mankó. A stresszorok megszüntetése és az életmód megváltoztatása az igazi megoldás (már ha van rá lehetõséged). Mielõbbi jobbulást!
2012. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Úristen, mintha én írtam volna ezeket a sorokat! Teljesen ki vagyok már készülve, az utóbbi három hétben annyira felerősödött bennem ez, hogy már semmi másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy mennyire rossz nekem. Annyira szeretném a dolgokban a jót meglátni, de valahogy mindig a rossz dolgokat emelem ki belőlük és stresszelem magam a végtelenségig. Ezeket én már el sem merem mondani a családomnak vagy a barátoknak, mert félek, hogy hülyének néznének.


30/N

2012. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én úgy látom, hogy itt senki sem írt olyant, amitől magadra ismertél volna. Ha csak nem a kérdező maga, aki mindenáron a Szendi könyvével a kezében tudja elképzelni a gyógyulást.

Ha mentálisan betegnek érzed magad, inkább fordulj a háziorvosodhoz.

2012. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"folyamatosan ideges vagyok, szorongok és aggodók a jövőm miatt"


Mondjuk akkor kevesebbet gondolj a jövődre és próbálj a jelenben élni. Ez számos pszichiátriai "betegségben" hasznos tanács, amit a szenvedők valamiért csakazértsem akarnak elfogadni.


"Szinte alig van pillanat amikor ne gondolnék valami aggasztóra, és ezek sajnos lebénítanak, cselekvésképtelennek, tehetetlennek érzem magam. "


Ez csak természetes. Az önkínzásnak kínlódás a vége, de hát ez a lényege, nem?


"A kérdésem az lenne, hogy meg lehet szabadulni valahogy, orvosi beavatkozás nélkül ezektől az irracionális aggodalmaktól?"


Szét kell választani a szabad- és munkaidőt, amikor a jövőre vonatkozóan tervezel valamit, akkor meghatározott időben gondolkodj, határozd el magad, írd le a terveidet, utána többet ne gondolj erre, élj a jelenben, próbáld élvezni az életet, keress valamit, ami elfoglal, érdekel.


"Léteznek könyvek, mentális gyakorlatok amelyek speciálisan erre a betegségre voltak összeállítva?"


Biztos létezik 100000 könyv, majd ajánlanak párat.


Amúgy meg ha nem akarod magad gyógyszereztetni, járj pszichológushoz, főleg kognitív terapeutához.


Emellett természetesen: sportolni, fizikai munkát végezni (pl. kert), sokat nevetni, társaságba járni, jó zenéket hallgatni stb. És mindezekre odafigyelni.


A kávéról, cigarettáról, alkoholról és drogról pedig teljesen szokj le.

2012. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ki beszélt itt drogokról, úr isten..
2012. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Le lehet küzdeni!

A szorongást és annak testi tüneteit az ember gondolatai okozzák. Következésképp, ha nem a szorongásra gondolsz, hanem valami másra, akkor nem fogsz szorongani. Ilyen egyszerű. Ha pszichológushoz mész, ő is ezt ajánlaná. Ez nem betegség, ez normális állapot, mindenki képes erre, és képes megszüntetni is.

Amit tudok ajánlani, az, hogy ne egyél cukrot, kenyeret, egyszerű szénhidrátokat, ez nagyban fog segíteni, sportolj!

A szorongásoldók oldhatják a szorongást, de sok probléma van velük, mert nem oldják meg a szorongás okát, és függőséget okoznak. Bármennyire is szorongsz, én inkább azt mondanám, ne menj orvoshoz. Gondolj arra: mással is előfordult már ez, ez normális, ne a bogyóktól meg az orvosoktól várd a segítséget, mert nem fognak segíteni, ha te nem akarsz magadon. Én ha szorongok, akkor elkezdem mondogatni, hogy "nyugi". Ez lehet nem végső megoldás, de arra jó, hogy átvészeld a nehéz időszakot. Ez mindenkinek magának kell kitapasztalnia neki mi a jó.

2012. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!