Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gondolatokkal, megerősítésekke...

Gondolatokkal, megerősítésekkel valóban befolyásolható a saját hozzáállásunk, összpontosításunk, a tevékenységünk intenzitása, stb?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne, hogy pszichológiailag is alátámasztható-e az, hogy ha valamit hosszabb időn át, naponta több alkalommal elismételünk, beleélve magunkat, az kihat a tudatalattira, aminek a hatása a viselkedésünkben is megnyilvánul.

Vagy ez csak ezoterikus vakítás?


(Most nem olyan szélsőségekbe gondolkozzunk, hogy "Tudok repülni." mondatot ismételgetem, és azt várom, hogy végül emberként képes vagyok elemelkedni a földtől...)


Vannak esetleg személyes tapasztalataitok?


2012. jún. 24. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, az önmegerősítés mindenféleképpen hatékony, főleg ha apránként építed föl, és nem egyből "palotát kívánsz". Persze ez csak akkor működik, ha kitartóan végzed, de az eredmény szinte biztos. Fontos a hozzáállásod, mert ha nem hiszed hogy sikerülni fog, de azért csinálgatod ímmel-ámmal, akkor nem fog működni, önbizalom kell.
2012. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az számít mit mondogatsz, hanem hogy valójában mit gondolsz magadról. Ezt pedig nem lehet kimondott mondatokkal befolyásolni. Ez nem varázslat... hosszú évek kemény önismereti munkája. Önbecsülés növelés.


Mondok egy példát. Tudom magamról, hogy jó eszem van, gyorsan tanulok és bármilyen helyzetből kibeszélem magam... Ennek ellenére pl vizsgák előtt azt mondogattam "meg fogok bukni, meg fogok bukni". És mi lett? Mindenen átmentem és szinte minden 5ös lett...


Azt mondogattam meg fogok bukni, de legbelül tudtam, hogy képes vagyok megcsinálni mégha nem is tanultam rá eleget.


Összegezve, hiába mondogatsz valamit, ha legbelül mást hiszel. És nem tudod beleélni magad olyanba, amit nem tudsz elhinni magadról... ezt másképp kell csinálni. Be kell bizonyítanod magadnak mire vagy képes... ehhez bátorság kell, kezdeményezés, odaszánás.

2012. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor a 2. válaszadó szerint a pszichológiában önszuggesztió néven ismert dolog nem is létezik?



Köszi az összes eddigi választ! :)

2012. jún. 24. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
önszuggesztió és önhipnózis is létezik. Pszichológiai tény...
2012. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pszichológiai tény .... :)


Szeretem az ilyen dolgokat. 10 év múlva majd az ellenkezője lesz tény. Önszuggesszió, hit, varázslat ... vékony a határ. Ki tudja mi mekkora arányban van jelen...


A pszichológia nem orvostudomány csak bölcsészettudomány.


Biztos van valamiféle alapja az önszuggessziónak hosszútávon... Ha évekig csak azt mondogatod magadnak, hogy sikertelen vagy és egy nagy nulla és ezt el is hiszed magadról, akkor hibát hibára halmozol majd, ügyetlenkedsz, óvatos leszel, szégyenlős, néma... és sikertelen.

De valahonnan vetted ezt a megállapítást magadról, talán mások mondták, csúfoltak... vagy volt egy két sikertelen napod. Tehát nem csak úgy mondogatod hanem van rá önigazolásod.


2. voltam.

2012. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mind a két válaszadónak igaza van. Lehet a pozitív megerősítésekkel hatni a tudatalattira. Viszont a legmélyebb és a legerősebb belső önazonosságunk fogja a bevonzást meghatározni.


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy kitalálod a pozitív megerősítéseidet. Ismétled 21 napon keresztül. Hangosan a legjobb, énekelve, vagy versben.


Akkor meg fog mozdulni valami az életedben, ha nincs blokkod, bevonzod, amit programozol. Ha van blokkod, akkor a helyzeted rosszabbodni fog, mert ahhoz, hogy a vágyad teljesüljön, a blokkodat ki kell oldanod, feldolgozni, tudatosítani.

2012. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!