Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kenik ki a falra a...

Miért kenik ki a falra a betegek a kakit?

Figyelt kérdés
több embertől hallottam már, meg a családban is előfordult, idős korban, volt, aki halála előtt ezt csinálta, otthon is, meg kórházban is. Nem hiszem, hogy ilyenkor észen lennének, de mégis, aki ismeri a jelenséget, az tudja, hogy nem a gyogyósok szokása ez. Mamám testvérének sem az elméjével volt problémája, évek óta pelenkázták már, mégis csak az utolsó időkben tért erre a bizarr szokásra. tudja valaki, mi az oka ennek a cselekvésnek? meg akar talán szabadulni a rossz dolgoktól?

2012. jún. 25. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgy gondolod hogy az ilyeneknek nem az elméjével van a baj hanem csak "meg akarnak szabadulni a rossz dogoktól" akkor ezt az ezotéria témakört javasolnám... ...ahol ugyan előfordulnak hasonló következetlenségek, de azért mégis felhívnám a figyelmet arra, hogy ha valamitől meg akarsz szabadulni, lényegesen jobb választásnak tűnik lehúzni a vécén, mint szétkenni hogy mindennap nézegethesd
2012. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy tűnik te nem ismered ezt a furcsa dolgot. Olyan emberek is csinálják, akik teljesen normálisak, semmi mentális betegségük nincs, nem volt, valami kiváltotta a viselkedésformát. Szóval látom, te nem érted, ez nem ezoterikus téma, ilyenkor valami megváltozik az emberben, ami miatt ezt teszi. Az emberi lélek furcsa működése nem egyenlő az ezotériával. De nem magyarázok neked, mert bocsi, de láthatóan még sosem találkoztál ilyen beteggel, akikkel még egyszer hangsúlyozom, NEM ELMEZAVAROKKAL kezelnek.
2012. jún. 25. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


A nagymamám is pelenkás, nincs lába, de észnél van. Mondjuk volt 2 agylágyulása, de el lehet vele beszélgetni normális dolgokról. Mégis, a múltkor kikente az "anyagot" az ágy szélére. Mi sem értettük, ő meg nagyon szégyellte magát....De akkor miért??? Én sem tudom, de még ő sem tudja!!

2012. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pedig elég egyszerű a helyzet: ha abban hisz hogy ebből számára vagy szerettei vagy az emberiség számára valami evilági vagy túlvilági haszon származik, akkor ez legjobb esetben egy nagyon bizarr "vallás", egyfajta hitvilág. ekkor lehet azt mondani hogy épelméjű, bár elég erőltetett.

viszont ha saját maga számára sem képes olyan logikai láncolatot összeállítani ami indokolja a bio-vakolást, hanem csak valamilyen különös módon örömet okoz neki ez a tevékenység, akkor mondhatjuk, hogy nem épelméjű. szerintem.

hogy ezt megállapítsad legegyszerűbb ha megkérdezel valakit aki ilyet csinál. én személy szerint azt gondolom erről hogy miközben ezt csinálják meg sem jelenik az elméjükben az ürülék, és a fal képe teljes valójában, tehát lényegében nem is tudják mit csinálnak. szerintem.

2012. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én is megkérdeztem szerencsétlent mikor élt, ő sem tudott értelmes választ adni, pedig még 90 évesen is kvízjátékokat nézett a tv-be, írt, olvasott /egyébként neki is amputálták két lábát, lehet valami összefüggés ??/
2012. jún. 25. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Az idős beteg emberek,akik már közel vannak a véghez, teljesen lényegtelen, hogy volt e mentális betegségük, mivel tudják, meg fognak halni, ráadásul már valószínűleg hamar és még szenvednek is, ráadásul szégyellik magukat, hogy pelenkázni és fürdetni kell őket, ott bizony ha addig nem is volt mentális zavar, bizony könnyen kialakul... ezeket az embereket már egy magára valamit adó orvos sem fogja gyogyósnak titulálni, hanem hagyja, hogy legalább a még meglévő méltóságát megtartsa, utolsó napjaira, ahelyett, hogy még egy gyogyós jelzőt is ráakasztana... mindamellett hogy ebben a korban már nem igen írnak az ilyenekre antidepresszánsokat meg hasonlókat, nehogy az vigye el...

nem akar megszabadulni semmitől, egyszerűen elveszíti az épp eszét, és mint egy kisgyermek, azzal rajzol amivel tud... nagyon kisgyerekek is játszanak a kakujukkal.

2012. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jah arról nem is beszélve, hogy az agy sejtállománya is folyamat pusztúl és ebben a korban már bármikor elérhet arra a szintre, hogy elmegy az esze... az én nagymamám 93 évesen még kijárt a kertbe kapálni, legyen ön is milliomost nézett és drukkolt az embereknek, 94 évesen nem tudott járni, kakival dobálózott, néha meg is ette, rajzolt is vele... gügyögött és rángatózott mikor olyanja volt, a kaját ugyanúgy visszaköpte apámra mint egy csecsemő... mindenkit megismert, de engem és bátyámat valahogyan teljesen kitörölt az agya, ha elmentünk meglátogatni, pánikba esett, hogy betörők vagyunk, a halálos ágyán azt hitte a férje(nagyapám) szelleme vagyok...
2012. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelem felkeltés a szeretet hiánya
2012. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!