Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért támad néha az a...

Vajon miért támad néha az a gondolatom, hogy az engem körülvevő emberek csak a fejemben léteznek?

Figyelt kérdés
... és amit látok, az nem a valóság? mással volt már ilyen?

2012. jún. 26. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mátrix ;)
2012. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 masszázscucc ***** válasza:

Ez "csak" azt jelenti, hogy gondolkodsz. Mélyebben, mint az emberek általában.


Jó ez. Főleg, ha kiokoskodod azt is, hogy mire használd.


"Vajon ezt én válaszoltam neked, vagy csak Te magadnak? Én úgy érzem, hogy létezem, de mi van ha csak a fejedben vagyok. Vagy nem is. Te létezel csak az én fejemben, így a kérdésedet is csak én tettem fel magamnak, hiszen a Gyakori kérdések sem létezik igazából, csak a fejemben. De ne folytasd, mert tényleg azt fogom hinni, hogy magammal folytatok diskurzust, ilyen mély filozófiai gondolatokról."


Remélem segítettem!

2012. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És miért gondolod, hogy nem neked van igazad, s az emberek, meg a körülötted lévő világ tényleg csak a képzeleted szülöttei? Vigyázz, nehogy a saját csapdádba lépj... Túlságosan beleéled magad az általad létrehozott világba..
2012. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Huhh,ezt a kérdést el se kellett volna olvasnom,mert belém rögződik ez a gondolat.
2012. jún. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

érdekes, nem ilyen reakciókra számítottam :)


22.18-as válaszoló, ezt hogy érted? én nem hoztam létre -legalábbis tudtommal- semmilyen világot sem. ha mégis, akkor pedig természetes, hogy beleélem magam. mire kell vigyáznom? légyszi, fejtsd ki kicsit bővebben!

köszi mindenkinek a választ :)

2012. jún. 27. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Pánikrohamnak van ilyen tünete.
2012. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kifejtem: Tehát, ezt a világot, amit te elképzelsz magad köré (emberek, évszakok, érzelmek, internet...:D stb) az csak a fejedben létezik, csak a képzeleted szüleménye. Viszont elképzelhető, hogy annyira megtetszik, hogy beleragadsz, és a végén elhiteted magaddal, hogy valóban létezik a világ, és hülyeség az, hogy csak magad köré képzeled. Így aztán nem tudsz kikecmeregni, és visszakerülni az igazi világba, amiről ugye most még egyelőre nem is tudod, hogy pontosan milyen, lehet, hogy le kell menned alfába, és meditálgatni meg tudomisén...

Jólvanna, vicc volt csak az egész, elég fáradt voltam már, mikor írtam :D De tényleg érdekes dolog ez, nekem sokszor megfordul a fejemben, és van hogy hülye dolgokat csinálok, amiket "nem szabad, nem normálisak" stb, hogy lássam, hogy mégis mi lesz a környezetem reakciója, vajon tényleg léteznek-e, vagy azt csinálok amit akarok, és úgy ahogyan akarom... (Jó, durva dolgokra nem kell gondolni!)

Elég agyament dolog ez az egész egyébként, de tök jó!

2012. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szerintem félreértettetek.

én nem képzelődöm, egyszerűen csak néha (az utóbbi 1hónapban kétszer fordult elő) elönt ez az érzés, inkább tudatállapot: álomszerűen látom a környezetem, és az az érzésem, az emberek körülöttem (a szeretteimre gondolok, 3-4 ember, akikkel épp együtt vagyok) nem léteznek, csak a fejemben... ettől iszonyú félelem tör rám, attól félek, hogy ezek szerint dilis vagyok. az egész kb 5 percig tarthat.

2012. jún. 27. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy "dilis" vagy. De mutass egy valakit, aki nem!

Ha nagyon zavar ez téged, és nem hagy nyugodni, akkor esetleg beszélgess erről egy pszichológussal, hátha ők jobban értik az ilyen dolgokat

2012. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 masszázscucc ***** válasza:

Ez egy nagyon mély filozófiai kérdés. De most komolyan:


Hogyan tudnád bebizonyítani azt, hogy az egész világ, amit megtapasztalsz (nem csak akkor, amikor rád tör ez az érzés) nem csak a te képzeleted műve?


Sok film feszegeti ezt a témát: 13. emelet, Mátrix, Eredet, stb. Imádom őket, mert bennem is sokszor felmerült a kérdésed.

2012. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!