Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek közlekedni, hogy lehetek...

Félek közlekedni, hogy lehetek úrrá rajta?

Figyelt kérdés

Igazából nem untatnék senkit az unalmas részletekkel, a lényeg, hogy amíg bármilyen közlekedési eszközön vagyok, addig semmi gond. Viszont gyalog utcán szenvedek, mint a sz@r.

A kérdésem az lenne, hogy mivel nyugtassam meg magam, hogy mondjuk ha vonatról leszállok, le merjek menni az aluljáróba?

Azt a részt átugorhatjuk, hogy valaki azt javasolja, hogy menjek orvoshoz, pszichológushoz, tökömtudja hova, mert ez megvolt.

Most van egy konkrét alkalom, ahova fontos lenne, hogy eljussak, busz az jó is lenne, de sajna nincs megfelelő időpontban. Marad a vonat és az aluljáró. A horror. Szóval valami ötlete, tanácsa lenne valakinek, hogy azt a pár métert kibírjam??

Kösz, ha végigolvastad.


2012. jún. 29. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudna valaki elkísérni?

Egy ötlet, ha csak valóban pár méterről van szó. Amíg befelé mész, nézz hátra, és figyeld, hogy ott jöttél be, ott a bejárat, bármikor visszamehetsz. Ha eléred az út felét, akkor meg néz előre, és gondolj arra, hogy mindjárt kint vagy. Arra is gondolj, ha bármi történne, rosszul lennél, pillanat alatt segíteni tud valaki.

2012. jún. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nagyon fontos átmenned, mondjuk a túloldalon egyedül vár rád egy otthagyott 2 éves kisbaba. Nincs időd szorongani, lamentálni, egyszerűen gyorsan, lendületesen elindulsz érte. Hallgathatsz közben mp3-at+. Ha megállsz közben, nehezebb lesz elindulni. Hajrá, meg tudod csinálni, biztos vagyok benne. Miért is ne lennél képes rá?
2012. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval ne javasoljuk az orvost? Így akarsz élni? Félelemben? Azért kíváncsi lennék mit is jelent az hogy "ne javasoljuk az orvost mert az megvolt"

Meddig voltál hajlandó a kezelésekre járni? Szedted a gyógyszereket? Az életmódod megváltoztatására tett javaslatait megtetted?

Azért nem fogok segíteni, hogy megtegyél most pár métert! Utána mi lesz? Jövő hónapban mikor intézni valód lesz stb...

2012. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

járok orvoshoz rendszeresen! ezért írtam...

természetesen nem szeretnék így élni

2012. jún. 29. 21:13
 5/6 A kérdező kommentje:
szóval folyamatban van a dolog, csak most ez ilyen sos helyzet, köszi minden választ!
2012. jún. 29. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóval küzdök.Nem félek az emberektől, mégis, odakint az utcán mindenféle bajom van.Remegek mint a nyárfalevél és időnkét totál leblokkolok.Én azt szoktam csinálni, hogy ilyenkor leülök és magamban imádkozom.Erőt kérek, hogy leküzdjem a félelmeim és valahogy mindig adatik annyi bizalom és kitartás, hogy aztán igenis felállok és elintézem, amit akarok.Ilyenkor segíthet az is, ha humorosan próbálod felfogni a dolgokat.Én saját magamat szoktam jólesően megmosolyogni, miközben ezt gondolom magamról:"jajj te, mit szerencsétlenkedsz itt, tiszta vicces vagy!"Vagy épp azt mondom magamnak:Menni kell, meg kell szokni, ha nem akarok a négy fal között megrohadni..

Nos, nekem ezek a dolgok segítenek, attól függően, épp milyen hangulatban vagyok.

2012. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!