Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lehet?

Ez milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy kisfiút a buszon, és hát elég komoly bajai voltak. Az világos, hogy súlyosan értelmi fogyatékos, nem tudott egy szót sem kimondani értelmesen, igazából autistának tűnt, talán. Úgy is viselkedett. De pluszban még volt összesen 2 db foga (10 év körüli volt), de azok is úgy rohadtak már ki. Meg állandóan ölelgetni akarta az anyját, de fájdalmasan, az anyuka már ott mondta neki, hogy Karcsika ne, mert ez fáj, de nem fogta fel. Mikor szálltam le az én karomba is belecsimpaszkodott, mutogatott vmit a kezével és belehajolt az arcomba. Hozzájön az is, hogy rikító kék szeme volt, de ilyen C-típusosan barnás bőre, annak ellenére, hogy az anya nem volt olyan. Jó tudom ez nem jelent semmit, de ott volt egy másik kisfiú, ugyanezzel a bajjal, ugyanígy nézett ki, de neki nem az a nő volt az anyja. Szóval nem tudom, ilyet még nem láttam. Ijesztő volt és nagyon kellemetlenül éreztem magam a buszúton, végig ott mutogatott meg belehajolt a képembe. Jó tudom nem tehet róla, meg én magam is egy türelmes ember vagyok, úgy tettem, mintha egyáltalán nem zavarna, de azért mégis.
2012. jún. 29. 19:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy lehet nem is autista volt, nem tudom, mert munkám során sok autista beteggel találkoztam, és ők nem ilyenek voltak. De ez a kisfiú... meg tényleg az szúrt erősen szemet, hogy nem volt foga. Gondolom ez is valamiféle tünete lehet a betegségének, mert az édesanyja egy teljesen ápolt, művelt nőnek tűnt.
2012. jún. 29. 19:27
 2/4 anonim válasza:

Szerintem valami ritka betegsége lehet neki, és súlyos értelmi fogyatékos ahogy írtad is.

Ha akaratlanul mozgott, pislogott, rángatózott, szavakat ismételt, ezt tic-nek nevezik, s a Tourette szindróma jelei.

Valóban nem tehet róla így 100x türelmesebbnek, és megértőbbnek kell lenni velük bármit tesznek is.

A fogak romlás sok dologtól függhet, vitaminhiány, gyenge csontok.....

2012. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezeket a tüneteket egyetlen betegség generálja, szerintem összetettebb a dolog. Szegényke... :(
2012. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valami ritkább genetikai rendellenesség, aminek egyik velejárója az értelmi fogyatékosság.Ez nem simán autizmus, azokon sokszor nem is látszik semmi baj ránézésre.
2012. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!