Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinesztézia. Van-e közületek...

Szinesztézia. Van-e közületek szinesztéziás, és ha igen, konkrétan miben nyilvánul meg? Érdekelne, hogy Ti hogyan élitek meg, milyen formában tapasztaljátok meg ezt az érdekes jelenséget.

Figyelt kérdés

Szinesztézia: olyan mentális jelenség, amelyben egyik érzékszerv által keltett benyomás automatikusan aktivál egy másik érzetet, tehát például a betűkhöz vagy számokhoz az ember akaratlanul is színeket társít.


Egy jó ideje foglalkoztat a dolog, de sokáig nem tudtam, hogyan nevezik, ill. eleinte nem is gondoltam, hogy egyáltalán van erre elnevezés.


Az én agyam a napokhoz és a hónapokhoz rendel meghatározott színeket.

A környezetemben teljesen egyedül vagyok ezzel a "furcsasággal". :)


2009. júl. 9. 00:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
jujj ez elég ritka, nagyon nagy szerencse kéne hozzá, hogy találj itt egy szinesztétát! nemrég láttam róla dok.filmet, akkor belegondolva az én fejemben is szinesen jelennek meg a számok (5-piros 8-zöld 2-sárga 4-nsárga) de ez csak valami rögzülés lehet sztem... Pl kiskori szines számkártya miatt vagy ilyenek :) Nálam legelábbis
2009. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanokról hallottam, akik dalokhoz társítanak színeket. Hallanak egy zenét és színeket társítanak hozzá.

Úgy tudom valami össze van mosódva az agyban. Tehát 2 dolog nincs elkülönülve úgy, mint a másoknak hanem össze van mosódva. Valami híres festőnek vagy valakinek is volt ilyen csak már nem emlékszem ki az.

Ez nem baj és azt hiszem nem is lehet vele semmit sem tenni. Különleges vagy, ennyi :)

2009. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy a számkártyák miatt van? Ugyanabban a színben látod a számokat, mint anno a kártyákon?
2009. júl. 9. 01:45
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, ennek igazából sem előnye, sem hátránya nincsen, úgy tűnik. Csak egy érdekes dolog, amit sokáig természetes dolognak tart az ember, aztán kiderül, hogy a többség ilyesmit egyáltalán nem tapasztal. :)
2009. júl. 9. 01:50
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Én lehet, hogy ilyen vagyok, de lehet csak azért mert szoktam festeni. De színekkel memorizálok.
2009. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok! :) Nem tudom, miből gondolom a számkártyás dolgot, nem is emlékszem semmiféle számkártyákra :D De attól még szerintem attól van :D
2009. júl. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem szám kártyáztam soha. De színekkel jegyzek meg dolgokat, régóta. Nem tudom mi ez, de elvagyok evvel. Telefonszámot is letudom festeni :D
2009. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Úgy emlékszem az a híres ember is festő volt aki ebben a betegségben "szenvedett".
2009. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Én a hét napjaihoz párosítottam színeket gyerekkoromban.
2009. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én még most is:

Hétfő: világoskék, kedd: fehér, szerda: bordó, csütörtök: sötétkék, péntek: szürke, szombat: piros, vasárnap: fekete


A hónapokat halványabban "látom", mint a napokat.


Január: bordó, február: fehér, március: narancssárgás-pirosas, április: szürkéskék, május: piros, június: barna, július: bordó, augusztus: citromsárga, szeptember: szürke, október: vajszínű, november: sötétbarna, december: fekete :)

2009. júl. 12. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!