Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki aki szorongássa...

Van itt valaki aki szorongással küzd? Sajnos még nem volt ilyenem, így abban sem vagyok biztos hogy az! De szerintem igen!

Figyelt kérdés
Milyen orvoshoz kéne mennem pszichiáterhez vagy pszichológushoz? Mi a különbség közöttük? Sajnos annyira szorongok már, hogy nagyon utazni sem merek, mert mindig félek hogy rosszul leszek (hányingerem lesz) Sajnos az utóbbi időben sokat volt hányingerem, szedtem rá gyógyszereket és vizsgálatokon is voltam így szervi baj nem hiszem h van! Már pszichésen mindig arra gondolok, hogy jajj mi lesz ha megint rosszul leszek!
2012. júl. 2. 11:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Olvasmányaim alapján -én nem voltam soha ilyen beteg- ez a pánik betegség (esetleg szorongásos betegség) valóban. Mikor nincs szervi ok, és fél az illető a rosszulléttől. Pszichiáter: gyógyszert is ír fel, pszichológus, nem ír fel gyógyszert, csak lelkileg kezeli a dolgot. Szerintem azért a gyógyszer már keményebb dolog, jó lenne nélküle megggyógyulni, nem?
2012. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetes gyógyszerek nélkül szeretnék helyrejönni! Vagy esetleg valami homeopátiás cuccoktól! Az a baj, hogy a háziorvosom írt fel xanaxot 0,25öset napi 2x! Szedem már kb 2-3 hete de nem igazán használ! Nem vagyok tőle nyugodtabb!
2012. júl. 2. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:

a gyógyszerektől vagy rosszabbul... ha nagyon szükségét érzed,pszichológushoz menj el,aki beszélget veled,de gyógyszert nem ír fel. vond el a figyelmed... ne gondolkozz, ne agyalj, ne rettegj. ezt így könnyű mondani,de azért merem leírni,mert voltam hasonló helyzetben. a gyógyszerek rosszabb helyzetet okoznak,aztán nem tudsz leállni róluk.

ami nekem segített: mozgás. hülyén hangzik,de heti 3szor kifutom magamból a stresszt. Sok alvás - ez se egyszerű,ha tele vagy szorongással, de a mozgás miatt kifáradsz. normális táplálkozás - nagyon fontos... a tested a szorongás miatt állandóan készenléti állapotban van, nyilván emiatt kell az energia,a normális ételekből,gyümölcsökből... és magne B6. Nekem ezek segítettek...ezek mellett sokat olvastam, jó zenéket hallgattam, tervezgettem az életemet, eljártam ide-oda a barátaimmal...lekötöttem magam,hogy ne agyaljak! Neked is menni fog,hajrá! aki pedig azt javasolja,hogy maradj a gyógyszereken,elmehet a francba... a gyógyszerek nem érnek semmit. csak az akaratod!

2012. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom, hogy ezeket kéne csinálnom, de egyszerűen nem megy! Ha már el kell indulnom valahova elkezdek agyalni! Szeretnék kimozdulni meg eljárni erre-arra, de sajnos ez erősebb nálam! Igyekszem pozitívan gondolkodni és nem gondolni rá, de valahogy nem megy! Az alvással nincs gond, a futáson gondolkodom én is! Hátha tényleg jót tesz! Te nem szedtél rá semmit? Ugyanez volt a bajod? Akkor lehet abba kéne hagynom a xanaxot, ha úgysem érzek tőle javulást?
2012. júl. 2. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Soha nem szedtem egy szem gyógyszert se... 23 éves voltam akkor, ez volt 2 éve... és azt mondtam,hogy na nehogy már...fiatal vagyok ehhez! Ne hajtogasd azt,hogy ez erősebb nálad... mert épp ezért történik ez! Hagyd abba azt a hülye gyógyszert, látod mennyi ideje szeded és nem használ... menj el egy pszichológushoz,beszéld ki a bánatod,a szorongást... kezdj magaddal valamit! ha Te magad nem szeded össze a bátorságod, hanem hagyod,hogy ez történjen,akkor mi értelme ennek? semmi. nekem az segített a legtöbbet,hogy végig néztem a barátaimon. boldogok,dolgoznak,szerelmesek... azt mondtam igen,én is ezt akarom! annyira magam alatt voltam,hogy még munkám sem volt,az iskolában is halasztanom kellett. de "felszívtam" magam,megharagudtam saját magamra, meg arra,hogy mások emiatt szomorúak voltak,hogy én nem voltam jól. ha ez nem ad erőt,akkor mi kellene,hogy elindulj?
2012. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van! Tisztában vagyok vele, hogy ezt kéne csinálni és megpróbálom! Az a baj, hogy én még csak 21 vagyok és nagyon nem akarok gyógyszereken függni! Szedtem egy bizonyos gyógyszert a gyomromra amit a gasztroenterológus írt fel és annak a mellékhatása között van a szorongás... nem tudom, hogy emiatt alakult-e ki, mindenesetre abbahagytam a szedését! Már egy pár napja nem szedem! Nekem sincs munkám a sulit meg már befejeztem! Úgy tűnik ez kell nekem, hogy mondogassa nekem valaki ezeket! Valaki azt tanácsolta h szedjek xanaxot + antidepresszánst (amitől akár két hónapig rosszabbul lehetek) Sajnos a barátom nem igazán tud ebben segíteni, mert ő nem ismeri hogy ez milyen és hogy mit kéne csinálni! Családom szintén! Szeretnék nagyon meggyógyulni!
2012. júl. 2. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Még mindig a második vagyok...de látod,eljutottál idáig! Ez az első lépés,hogy felismered a bajt!

A gyomrodra kapott gyógyszert,ha az orvos írta elő,nem tudod hipp-hopp abbahagyni,de a xanax-ot erre kaptad,a szorongásra? mitől szorongsz tulajdonképpen? mert ha utazáskor a rosszulléttől félsz,akkor vannak homeopátiás szerek a gyomorra, azok nem okoznak bajt.

ami nagyon jó a gyomorra is meg az idegességre,a citromfű-tea. nekem nagyon sokat segített, és az ízét is nagyon megszerettem.

a szorongás legjobb ellenszere, ami nekem nagyon nehéz volt,de végül bevált,az az,hogy igenis azt csináltam,amitől féltem. nekem "pánikbetegségem" volt,éjszaka felkeltem, remegtem, féltem, mindig idegeskedtem... de amint kinézel kicsit a világra,és látod,hogy mennyi remek dolog van,ráadásul mennyire fejlett világban élünk,ahol már szinte minden szervi bajra van megoldás,miért kéne félni, pont az utazástól,ami ráadásul egy remek kis dolog? Próbálj meg nyugtató teákat inni,hátha segítenek. És kezdj el tényleg pozitív,szép dolgokra gondolni! 21 éves vagy,előtted van még MINDEN,ráadásul van barátod is, gondolom nyilván barátaid is, a családod is biztosan nagyon szeret! képzeld el a szorongásaidat úgy,mint valamit,amit ha legyőzöl,akkor előre léptél egy hatalmasat!

sok sikert!

2012. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írsz és tanácsokat adsz! Jól esik nagyon! Amit a gyomromra kaptam gyógyszert azt abbahagytam! 3 dobozzal írt fel mondta szedjem be és kész, abbahagytam, amúgy sem volt már sok belőle! Meg annak viszont tényleg nem éreztem semmi hatását! Lehet tényleg ez okozta ezt az egészet, csak akkor meg idő kell, hogy kiürüljön a szervezetemből! Igen, mondtam a dokinak hogy még mindig hányingerem van és állandóan azon kattog az agyam, hogy jajj már megint rosszul leszek! És akkor mondta ezt, hogy kezdjem el szedni akkor azt! Milyen homeopátiás szerekre gondolsz? Sajnos én semmi ilyet nem ismerek! Citromfű teát azt szoktam én is inni, tényleg picit megnyugszom tőle! Majd kipróbálom hogy mielőtt utazok valahova akkor megiszok egyet hátha jobb lesz! Holnap megyek el, több mint egy órát fogok utazni kicsit félek tőle, de nem lehetek állandóan itt! Lehet akkor nekem is a sok utazás lenne jó? Gondoltam már rá! Szeretek is utazni, legalábbis eddig szerettem! Sajnos sokszor kellett leszállnom mondjuk a buszról mert úgy éreztem hogy mindjárt hányni fogok, de végül sosem kellett! Szeretném legyőzni, csak néha úgy érzem egyedül vagyok, mert igazán senki nem érti meg, mert nem tudják elképzelni, hogy hogy lehet ilyenekre gondolni!
2012. júl. 2. 13:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Még mindig a második... :) nagyon szívesen,jó érzés olvasni,hogy ha tudok segíteni!

Az elménk egy érdekes kis szerkezet. Én is rengeteg dologtól félek-féltem... de van egy mondás,mely szerint "Csináld azt,amitől félsz",és tényleg ez a jó megoldás. Nyilván az ember nem kényszerítheti magát olyasmire,amitől retteg, de felkészülni fel tud...ha tudod,hogy utazol,vigyél magaddal könyvet,hallgass zenét,lehet,hogy ezeket próbáltad már...jah,és egyél egy mentolos cukorkát előtte. Azt mondják,az jó hányingerre. A homeopátiás cuccok nagy hátránya,hogy ideig-óráig jók,de a kezdetekkor elég hasznosak,amíg hozzá nem szoksz az érzéshez. Gondold át reálisan: utazás előtt,ha eszel, akkor mondjuk 1-2 órával egyél,hogy még véletlenül se émelyegj (ilyenkor jó a mentolos cukor). Ha felülsz a buszra,vonatra,koncentrálj másfelé,ne a pocakodra. Azt mind az agyad csinálja,hogy elkezdődik a folyamat,ehhez van hozzászokva. Mint mikor a háziállatod hallja a kajásdobozt, olyankor tudja,hogy enni fog, az agyad,ha utazol,'tudja',hogy na most akkor generálunk egy kis feszültséget. De szerencsére az elme olyasmi,amit egy kis odafigyeléssel ki lehet játszani. Ha szeretsz utazni,gondolj bele abba,mennyi jó helyre el lehet jutni,mennyi csodálatos dolgot meg lehet nézni,mennyi jó élményt lehet gyűjteni. Az agyad kattog csak a gyomrodon, amúgy a gyomrodnak meg az ég adta egy világon semmi baja nincsen.

Volt már rossz élményed ezzel kapcsolatban? Mert akkor az maradhatott meg.Ha nem megy egyedül,remélem azért menni fog,akkor csak pszichológushoz menj. Ő elbeszélget veled,fel fogja térképezni a problémádat.A pszichiáter is megcsinálja ugyanezt,de ő gyógyszert fog felírni... arról meg már beszéltünk,hogy annak mi a hatása.

Ha van rá módod,megcsinálhatod azt is,hogy minden héten,vagy ahogy időd van,egy kicsit gyakorolsz. Felszállsz a buszra,mész egy megállót, aztán leszállsz. Így ki tudod játszani az agyad,hogy mikor mennyire lendül mozgásba és kezd szemétkedni. Mert ugye tudod,hogy ezt az agyad,az elméd csinálja?

Aztán ahogy megy az idő, gondold át magadban,ha lesz gyereked,mennyit kell utazni majd érte,ha nászútra mész,ott se tudod elkerülni majd az utazást... de az élmények majd,amik érnek,mind kárpótolnak majd! :)

Sok sikert Neked!

2012. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A mentolos cukorkát majd kipróbálom! :) Arról hallottam hogy jót tesz! Zenét szoktam hallgatni! Meg inkább nézelődni szeretek! Meglátjuk milyen lesz a holnapi utazás! Ha rövidtávon megyek akkor nincs baj, mert arra gondolok ha rosszul leszek leszállok és inkább sétálok! De innen most pl. nem tudnék anyuékhoz sétálni :D Kell egy 40 perc buszozás! Tudom, minden agyban dől el! Az a baj, hogy ezekkel mind tisztában vagyok, de valahogy ha arra kerül a sor nem tudom kontrollálni magam! Valószínű az kell, hogy többet utazzak és rájöjjek, hogy nem is vagyok rosszul és akkor már szívesebben fogok menni bárhova! Csak tényleg kell egy pár olyan utazás amik rossz gondolatok nélkül történik! Igazából annyi rossz élményem volt, hogy le kellett szállnom a buszról mert úgy éreztem mindjárt hányni fogok,de valahogy sosem hánytam! Utána kellett sétálnom egy csomót hogy nagyjából felmerjek szállni a buszra! Most majd anyuval fogok beszélgetni, meghallgat, lehet hogy már ez is elég hogy jobban kibeszéljem magam! De gyógyszereket nagyon nem akarok szedni, pláne nem olyat amire rá is szokhatok! Meg olvastam az antidepresszánsok mellékhatásait, meg hogy kezdetben csak rosszabbul leszek tőle! Hát nem rosszabbul akarok én lenni hanem jobban :D Citromfű teát meg akkor iszogatom sűrűbben hátha tényleg beválik! Pedig szeretek utazni, imádok nézelődni, új helyekre menni, csak sajnos most ez akadályoz! Remélem hamar leküzdöm, mert itt a nyár, teli vagyok szabadidővel!
2012. júl. 2. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!