Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valami nem páros, az...

Ha valami nem páros, az idegesít. Pl. Ha valamit nem páros számú alkalommal csinálok, akkor ha tehetem, megcsinalom annyiszor, hogy páros legyen. Ez mitől van, hogy lehet lekűzdeni? Kiskorom óta van.15/F

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt. Mindig mindent duplán csináltam (pl. 2-szer kapcsoltam le a villanyt, és ha mégegyszer hozzáértem, akkor kétszer kellett megint fel-lekapcsolni).-nem néztek ám h.lyének itthon :)
2012. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
amíg nem hátráltat a mindennapi életedben, addig semmi baj. viszont, ha észreveszed, hogy ez a cselekvés kényszeres, semmiféleképpen nem tudod kihagyni, vagy mintha nem is te cselekednél, csak megcsinálod és kész, akkor keress fel egy pszichológust.
2012. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez kéne menni, mert lehet az OCD kényszerbetegség a háttérben. Ami elég rendesen olyan szintre tud fajulni, amikor már nem röhög rajta a környezet, mert mindenkit az idegbajba kerget.
2012. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig attól féltem, hogy meghal valakim, vagy világháború lesz, vagy valami katasztrófa, vagy a pokolba jutok (jó így viccesen hangzik, de amúgy nagyon kellemetlen tudott lenni). Hál' Istennek már nem annyira van ez meg.
2012. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hú de ezer ilyen szokásom volt, most hogy visszagondolok. A legdurvább az volt amikor már azt gondoltam, hogy az se mindegy, hogy a kezemet hogy tartom. Meg állandóan kezet mostam, imádkoztam, de azt 4-szer kellett (ha elrontottam egy szót akkor újból kezdtem, és akkor 4X4-et kellett...iszonyat volt. Amikor valakim meghalt állandóan kezet mostam, nagyon rossz állapotban volt a kezem. Még sorolhatnám.
2012. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ellenkezzek a kényszerrel?
2012. júl. 3. 01:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne. Felesleges. Ha neked így jó, akkor tedd így. Aztán majd talán kinövöd.
2012. júl. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is van hasonló dolog: Szeretek mindt úgy elhelyezni, hogy pontosan párhuzamos legyen az éle más tárgyakkal(pl a telefon oldala legyen párhuzamos a hangszóró oldalával). Sokkal esztétikusabb, mint ha csak letenném. A távkapcsolókat is mindig párhuzamosan rakom le egymással. Nem hátráltat, de szebben néz ki, ergo semmi baj nincs vele.
2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Egy darabig ellenkezhetsz a kényszergondolatokkal és - cselekedetekkel is, de sokáig nemigen fog menni. Nagyon elkéne neked egy jó pszichiáter! A kényszer gyógyítása nem egyszerű dolog, úgyhogy eszedbe se jusson pszichológushoz menni! Az ide kevés.
2012. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy kényszerbeteg azért, mert kicsit kényszeresen viselkedik, de az lenne a legbiztosabb megoldás, ha elmenne teljesen mindegy, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, lényeg, hogy legyen otthon a témában, aztán ott elmondanák, hogy komoly gond van-e vagy nem.
2012. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!