Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt passzív-agresszív viselked...

Ezt passzív-agresszív viselkedésnek nevezik?

Figyelt kérdés
Miután szétmentünk a barátommal, akárhányszor találkoztunk nem voltam ellenséges, nem "futottam el", de miközben sétáltunk akaratlanul is bunkóvá váltam, beszólogattam, de nem kifejezetten bántóan, hanem úgy, mint mikor eltorzult vigyorral(de azért vigyorral:D) mondod valakinek hogy "gyűlöllek". Azt mondta passzív agresszív vagyok. Ez lenne a passzív agresszív viselkedés? Mindig úgy képzeltem ezt el, hogy akkor vagyok az, ha elvállalok tegyük fel egy feladatot, amit nem akarok megcsinálni, és nem is csinálom meg,utána pedig másokat hibáztatok minden apróságért.
2012. júl. 3. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van jó leírás a neten, keress rá. Nagyjából ez is egészen helytálló.

[link]

2012. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem passzív-agresszív.
2012. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%

Google > Passzív agresszió

Legelső találat : [link]

Letört volna a kezed?

2012. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tört le a kezem, olvastam erről, csupán kicsit ködös nekem ennek a személyiségzavarnak(?) az értelmezése, vagy hogy ezzel pontosan, hétköznapi helyzetekben kifejezve milyen viselkedést definiálnak. Talán nem találkoztam ilyen emberrel/viselkedéssel azért nem tudom felfogni. Mindegy, köszönöm:)
2012. júl. 3. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!