Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4. napja szedek Frontint, de...

4. napja szedek Frontint, de nem érzem, hogy hatna. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Napi 3x fél tablettát kell szednem. Ugyan rendszertelenül szedtem, de gondolom mégis nyugodtabbnak kellene lennem, vagy valami ilyesmi, nem?

Talán fáradtabb és álmosabb vagyok, de volt, hogy egész tabletta ellenére is ideges lettem.

Volt, aki azt mondta, hogy egy hét után fogom majd el kezdeni érezni a hatását.. Nem tudom, hogy ebben lehet-e valami. Ez nem valami erősebb "nyugtató"?


(17)



2012. júl. 3. 22:14
1 2
 1/14 anonim válasza:

Megölöd azzal magad!!!!!

Hidj nekem haverom rászokott, 17 évesen minek az neked?

2012. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A Frontin egy nagyon durva gyógyszer, tulajdonképpen drog. Ha most nem érzed hatását, majd fogod később. Nem leszel magadnál, napokat át fogsz aludni és tiszta kóma leszel.
2012. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én börtönbe küldeném azt az orvost, aki Frontint ír fel.
2012. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van. Nem értem, miért ilyen gyógyszert írt fel nekem az orvos. Nem vagyok egy durva pánikbeteg.
2012. júl. 3. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok egy durva pánikbeteg."


Épp azért kaptál csak frontint. Ez a normális eljárás. Ugy szedd a gyógyszert, ahogy az orvos javasolta. Ne hallgass másra. Ha a rendszeresen, legalább 1-2 hónapig szedett nyugtató nem fejti ki a hatását, jön a kivizsgálás, nem e testi baj az oka, és ha nem az, akkor jön a pszichiáter. Szal ami most veled történik normális dolog. Ne nyavajogjál. Ha valaki tud jobbat, és nem csak itt rinyáltatni, menj hozzá. Mert ő tudja a frankót.

2012. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy pszichiáter írta fel a frontint. Egyszer voltam nála kb 45 percet. Pár nap múlva elvileg csinálnak velem teszteket, vagy valami ilyesmi, hogy "mélyebbre ássanak." Remélem ő majd megmondja a frankót. :)

Addig is inkább szedem a gyógyszert, aztán majd meglátom, mi lesz.

2012. júl. 3. 23:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A frontin nem túl erős gyógyszer és nem is úgy hat, mint a régi nyugtatók, amik egyik pillanatról a másikra fejbe verték az embert. A hatását csak néhány hét múlva fejti ki rendesen, ehhez viszont szükség van a rendszeres szedésre. Ne légy türelmetlen.

Nem drog, nem fog megölni, nem lesz semmi bajod a szedésétől. Ha megoldódnak a problémák minden gond nélkül abba tudod hagyni, de nem szabad egyik pillanatról a másikra leállni vele, csökkentett adagot kell szedni néhány hétig és aztán el lehet hagyni teljesen.

Amiket írtam, azt tapasztalatból írtam, nem másoktól hallott rémtörténetek vagy újságban olvasott gyógyszer/gyógyszergyár-ellenes cikkek alapján.

2012. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtatott. :)
2012. júl. 4. 13:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem erős. Apum egészségügybe dolgozik. Egyszer valamiért Frontint írtak fel neki. Pár nap szedés után ő maga mondta, hogy nem hajlandó bevenni, mert már szó szerint remeg érte és nem akar rászokni. sikerült idejében abbahagynia.

A volt munkahelyemen volt egy kolléganő, aki annyira rászokott, hogy napi egy marokkal legalább beszedett, egész nap kiütve aludt, nem tudott magáról. Sokáig tolerálták neki, de egy idő után nem lehetett, kirúgták, és most anyagi összeomlás szélén áll, mert senki nem akar egy ilyet alkalmazni. Nem is csoda. Ráadásul ez csak receptre kapható, így most könyörög az összes ismerősének, hogy írassanak neki receptet a saját orvosukkal. Hát aki szeretne ide eljutni...Én biztos nem akarnék.

2012. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Frontinból 3 féle van 0,25 mg, 0,5 mg és 1mg. Nem mindegy hogy valaki melyiket szedi ! Az nagyon nagy butaság, hogy valaki "remeg" a Frontinért. Ilyen szinten fizikai függőséget nem okoz, ha valaki így reagál rá, az a személyiségéből/betegségéből adódik nem a gyógyszer összetevőiből.

Én is szedtem Frontint és a családomban és környezetemből is többen, senkit nem tett tönkre, senki sem vált függővé tőle, nem rombolta le senki életét. Az anyám mentálhigiénés intézetben dolgozik, ha ilyen "méreg" lenne, ahogyan itt mindenki leírta, akkor ő biztosan tudna róla és véletlenül sem engedte volna, hogy én vagy bárki a családból ilyet szedjen.

2012. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!