Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kezeltetni szeretném a...

Ha kezeltetni szeretném a szociofóbiám, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, már régebb óta vannak szorongásaim, de most határoztam el, hogy kezeltetni szeretném. Csak az a baj, hogy egyáltalán nem tudom a menetét.Pontosabban 2 dolog érdekelne:

- Magamtól keressek pszichológust, vagy előtte kell valamilyen beutaló a háziorvosomtól? Ha az előbbi, akkor ezt ho és hogyan tehetem meg?

- Ezek a terápiák, vagy alapból a pszichológushoz járás kb. mennyibe kerül? Sajnos nincs túl sok pénzem.



2012. júl. 3. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szegény-ember az alábbi módon teszi: elmegy a háziorvosához, és elmondja a panaszát, és a tüneteit. A háziorvos elküldi a szegény-embert különböző kivizsgálásokra ( UH, Labor, Bel ), hogy a szervi eredet kizárható legyen. Addig is felír a betegnek xanaxot, vagy frontint, hogy hátha elég ennyi is. Ez a folyamat cca 1 hónapot vesz igénybe. Miután megvannak a leletek ( és mind jó), de a nyugtató mégsem oldotta meg a problémát, beutalja a beteget a pszichiátriára, ahol szakorvosi kezelésben részesül. Ez mind ingyenes. A felírt gyógyszerek ára nem haladja meg az 1000.- Ft-ot.


A fizetős pszichológusnál az első vizit cca 10000.-, minden további 8000.- Ő gyógyszert nem írhat, sehova be nem utalhat, ki se vizsgáltathat.

2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak bentfekvős nyílt osztályok (szanatórium szerű) www.tunderhegy.hu www.thassalahaz.hu Mindkettő ingyenes.
2012. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. júl. 7. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!