Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő lelki betegség...

Mi a teendő lelki betegség ellen a pszihológuson kívűl? Pl mit egyek mit igyak ami segít vagy mivel foglaljam el magam?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
lelki betegségen a kaja meg a pia nem nagyon segít.A lefoglalásról meg annyit, hogy azt csinald amit szeretsz, ami eltereli a figyelmedet a bajokról.
2011. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A friss levegőn való aktív fizikai mozgás biztosan segít.

Strand, úszás, futás, túrázás. Vagy ha kertes házban éltek, akkor a kertben belocsolni estefelé a dolgokat. Vidd el a kutyust sétálni. Vagy találkozz a barátokkal, barátnőkkel. Bármi, csak otthon ne ülj a négy fal között.

Ne kezdj el bánatodban enni-inni, mert az így felszedett plusz kilók meg fognak akadályozni abban, hogy később is "jól érezd magad a bőrödben"!

2011. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Koffein tartalmú dolgokat kerüld. :/ Mert csak felerősíti
2011. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm :) Lehet hogy azért van lelki betegségem mert kicsit régebben literszámra ittam az energiaitalt?
2011. júl. 13. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Látogass el a neuroptim.hu oldalra, iratkozz fel az ingyenes tanfolyamra. Rengeteg hasznos infó táplálkozásról, vitaminokról, életmódról olyanoknak, akiknél már kialakult a depresszió és-vagy pánikbetegség, és olyanoknak is akik jó úton haladnak afelé. Az oldal indítója és szerkesztője egy gyógyult pánikbeteg. A szakértők olyan orvosok, akik nem hívei annak hogy tudatmódosító szerekkel "mérgezzék" az ilyen gondoktól szenvedőket. Nekem már nagyon sokat segített, és máig is járatom a hírlevelüket.
2011. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ÉS a helyedben keresnék egy könyvet(leginkább regényt) ami érdekel és "elmerülnék" abban a világban. :D Addig is ezt elfelejted...vagy ha nincs olyan könyv, akár te is írogathatsz...Nem tudom mennyire érdekel ez a téma téged. Kiírhatod magadból a dolgokat akár
2011. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy azért van lelki betegségem mert kicsit régebben literszámra ittam az energiaitalt?"

Nem. :D A koffein csupán felerősíti. Én is literszámra ittam, és nagyon stresszes voltam akkoriban. Aztán orvoshoz mentem reggeli rosszul létek miatt(a stressz okozta) és mondta, hogy kerüljem a koffein tartalmú dolgokat. Egyik napról a másikra "leszoktam" és egy fokkal jobb is lett.

2011. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az energia italok fogyasztása, egy -egy kivételes alkalommal akár hasznos is lehet, (így akár a kávé is), de az biztos hogy nem egészséges túlzásba vinni. Önmagában viszont nem lehet a a problémád okozója, nyilván más van a háttérben.

A második választ is a figyelmedbe ajánlom, bölcs és tájékozott az írója.

2011. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

Depresszió ellen D-vitamin az orvosság. Elvileg a napozás is elég, télen-nyáron. Én inkább d-vitamin artalmú ételeket ettem, ez nálam hatásosabb.Lehet még próbálkozni halolajjal.

Ezenkívül ima, evangéliumok és zsoltárok olvasása.

2011. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olvasás, (netán írás) az egyik legértelmesebb és inteligensebb kikapcsolódás, de nem ebben az esetben, mert elvisz a bezárkózás felé. Ez pedig az egyik legnagyobb baj az ilyen betegeknél, akik amúgy is hajlamosak a magukba fordulásra.
2011. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!