Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljes önbizalom hiányban...

Teljes önbizalom hiányban szenvedek 16 éves vagyok. Tudom az önutálat is közbe játszhat, nagyon vissza húzódó vagyok már kis iskolás korom óta. Hogyan tudnám megnövelni az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

nagyon nehéz nekem ez így,nem lehetek örökké ilyen,egyre jobbam közeledik az érettségi,és ha ilyen visszahúzódó leszek akkor is akkor a szóbeli nem fog sikerülni,

és később mi lesz ha állás interjúkra kell majd menni,hogy fogok tudni megszólalni?!

sokat segítene a válaszotok!



2012. júl. 5. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A külsőddel elégedett vagy? Sportolsz valamit?

2012. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a bajom, de egy szép napon, fogtam a srácot akitől a legjobban féltem és az egész suli láttára elvertem nagyon csúnyán... persze megérdemelte... azóta van önbizalmam, talán még sok is:) persze nem azt mondom, hogy kezdj el bunyózni ok nélkül már holnap, hanem, hogy találd meg magadban a probléma forrását és szüntesd meg...
2012. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én rondának látom magam,nem vagyok se kövér se pedig sovány,de vannak olyan pontok amiket nem szeretek magamon,de olyan szerintem majdnem minden nőnek van.

Egyébként sportolok 3-4 éve futok(hosszútávon) rendszeresen(versenyekre is szoktam elmenni és érmeket, kupákat is nyerek),de most januártól egészen májusig nem is futottam,most megint elkezdtem futni és már nem megy olyan jól a futás mint tavaly,sokat rontottam,talán ha a futás megint olyan jól menne a futás akkor talán valamennyi önbizalmamat visszanyerném.

néha nagyon kiszoktam borulni,volt olyan amikor zokogva mentem haza a suliból és olyan is volt amikor csak úgy elöntött mindenféle rossz gondolat és több mint két órán át zokogtam.

2012. júl. 6. 13:41
 4/8 A kérdező kommentje:

utóbbi válaszoló!

Teljesen igazad van,valóban meg kéne találni a probléma forrását.

És én túlságosan visszahúzódó vagyok sajnos,nem hiszem,hogy valaha verekedni fogok,meg szerintem nem az lenne a megfelelő megoldás,de múltkor majdnem fellöktem egy bunkó biciklistát,és bánon is,hogy nem tettem meg,mert olyat csinált ami nemnormális dolog,más nő a helyemben egyből kilökte volna az úttestre!

2012. júl. 6. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdd ott, hogy elfogadod a külsődet. Senki nem tökéletes, mindenkinek vannak kisebb-nagyobb hibái. Mindannyian különböző ízléssel rendelkezünk. Ezért van az, hogy valakinek tetszel, valakinek nem. Ez így természetes.

Viszont ami jót tenne az önbizalmadnak: csináltass új, divatos frizurát, sminkeld magad és szerezz be 1-2 divatos, "szexi" ruhát.

Sportolj továbbra is, azt ne hagyd abba. Ha nem is futni, de fitness terembe menjél el.

Légy nyitott, próbálj meg beszélgetni az emberekkel, még ha kezdetben nagyon nehezen is megy. Csak így tudsz jó kommunikációs készségre szert tenni. Mindennek a nyitja a gyakorlás.

És nem utolsó sorban olvass önbizalom növelő, személyiségfejlesztő könyveket.

Pl:

Dan Millman: A békés harcos útja

Louise L. Hay: Éld az életed!

Andrew Matthews: Hallgass a szívedre!

2012. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a jó kommunikációs készség kell is majd....

Jól van megfogadom a tanácsod,olvasok majd olyan könyveket..a sportolást semmiképp sem fogom abbahagyni.

szoktam magam sminkelni,de jobban szeretem ha nincs rajtam smink.

Hát a szexi ruhák alatt nem tudom,egész pontosan mire gondoltál,de én nem szeretem,ha megfigyelnek az emberek,

nem szeretek a középpontban lenni,de azért majd beszerzek valamit amivel kitűnök(jó értelembe) lehet,hogy az tényleg segítene :) pl. magassarkú cipőm van,amikor azt felveszem akkor megszoktak dicsérni,hogy jó áll meg ilyenek.

Szeretnék megváltozni,szeptembertől majd fogok járni egy pszichológushoz szerintem az segíthet.

2012. júl. 6. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek a könyvek tényleg hasznosak, szóval mindenképp:) Viszont önmagában nem elég ezeket elolvasni. Sokat segítenek, de mellette a való életben is gyakorolni kell. Ha van rá lehetőséged, akkor mindenkivel próbálj meg egy keveset beszélni. Mindegy miről, akármiről. De azt el kell fogadnod, hogy hirtelen nem lehet megváltozni. Sok energiádba, erőfeszítésedbe és idődbe fog telni. De, ha igazán akarod, akkor sikerülni fog:)

A smink nem annyira fontos. Az a lényeg, hogy jól érezd magad anélkül is.

A szexi ruhát pedig nem szó szerint kell érteni:) Inkább csak arra akartam célozni, hogy szépnek lásd magad benne, kicsit emelje ki a testi adottságaidat, ilyesmi. Ha megnéznek a fiúk és dicséreteket is kapsz, akkor az jót tesz az önbizalmadnak.

Hát, megpróbálhatod a pszichológust is, hátha segít az a kis beszélgetés. De egyet jegyezz meg! A változás csak rajtad múlik. Amiket írtam segítségeket, könyvek stb., pszichológus, ezek csak irányt mutatnak, de változnod neked kell!:)

2012. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van.

és én törekszem is arra,hogy megváltozzak,

tudom,hogy nem megy egyről a kettőre.

Igyekszem!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2012. júl. 9. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!