Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet orvosolni a férfi...

Hogy lehet orvosolni a férfi önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, akivel csak lehet közvetlen, több vélemény alapján jófej, jószívü stb, nem az a felvágós..

Nemtudom miért de nagyon önbizalomhiányom van a fogszabályzóm miatt, és azért nem vagyok egy kigyúrt testü álompasi..

Volt már sokszor hogy egy egy lány helyesnek talált és ezért össze akartak velem jönni, de én valamiért mindig megijedtem és meghátráltam. Szeretnék én is barátnőt, volt már hogy kerestem egy lányt, dumálgattunk, és amikor arra került a sor hogy lépni kéne, én nem mertem, ezért a lány lépett, én pedig elutasitottam azzal hogy nálam mindenki csak jobbat érdemel.. úgyse tudnám megtartani mert az utcán minden járdán 20 jobb srác van mint én, legalábbis ugye nálam mindenki jobb..


Ezt hogy lehetne megoldani? Van valami módszer amitöl több önbizalmam lehetne ezen a téren? :S



2012. júl. 2. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
fogadjuk nem sportolsz. neki kezdhetnél még a külsődet is feldobná.
2012. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tetris ***** válasza:
79%

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval. Kiegészítve azzal, hogy éppen a napokban volt a Fókuszban, hogy újabban divathóbort lett a fogszabályozó. Már szinte minden fiatalnak van, és most nagyon trendi.

Amikor azt írtad, hogy "lépni kéne", az mit jelent? Csak azért kérdem, mert semmit sem KELL tenni. Amikor egy lánnyal vagy, akkor tedd azt, ami jólesik, és ne azt, amit szerinted a környezet elvár tóled. Ha nincs indíttatásod megcsókolni, vagy egyebeket azt a lányt, akkor ne tedd. Sehol nincs előírva, hogy mikor kell erre sort keríteni. Az a lány értékesebb is, akit nem lehet megkapni mindjárt a második találkán.

Hidd el, így vagy jó, ahogy most vagy. Nem kell megváltoznod egyáltalán. Talán egy kis sport tényleg nem ártana, ahogy az első is írta.

Minden rendben van veled! Nyugi!

2012. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a fogszabályzó jó dolog, szépek lesznek a fogaid :)

a következő csajnak, legyen bármekkora bombázó, mondj igent és legalább próbáld meg...a legrosszabb ami történhet(otthagy a csaj) is jobb, mintha meg sem próbálod ;)hidd el, tapasztalatból mondom, bár én lány vagyok, de voltam hasonló helyzetben és utólag nagyon megbántam, hogy néha olyan voltam, mint te


tegyük fel, csokit szeretnél enni, de nincs pénzed, ezért leülsz a parkba szomorúan, majd jön valaki, akinél épp van csoki és megkínál...mekkora töketlenség lenne visszautasítani?!!!!

2012. júl. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
húúha O.o ebben a csokis dologban van valami :D
2012. júl. 3. 09:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Sporttal és sok szexel.
2012. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A fogszabályzód miatt ne érezd magad hátrányban =) Óvodában talán nem lenne előnyös, de már nem ott tartasz, és nem ez alapján fog bárki megítélni Téged.

Meg ha arra is kerül a sor h összejönnél egy lánnyal nincs az törvénybe írva h meg kell csókolnod a naplementében :D Ami jön magától azt tedd. És ne utasítsd vissza az nagyon buta dolog mert még Őt is megsértheted vele.

Azt a 20másik srácot nem fogja észrevenni ha szeret, mert neki Te kellesz és senki más.


Önbizalmad lehet pl a sportból is :D Ha pl van rajtad pár kiló fölös mehetsz úszni vagy futni, az segít + vmi kis otthoni gyúrás is jól jöhet.

De azt ne felejtsd el hogy azért (fog) szeretni az a lány ami vagy belül.

Te sem járnál egy fullos csajjal ha tudod h minden nap 6fele csal meg. Inkább egy középkategóriással biztos kapcsolat ;)

2012. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Óóó az ilyen "kategorizálás"-t tudom..

és én dúrván legalsóbbrendű vagyok.. épp h szemüvegem nincs a fogszabi mellett.. De mondták páran h rohadt helyes vok, valszeg vicc..

Nem plussz kiló van rajtam, épp ellentkezőleg.

Kicsit sovány vagyok, mert azért 187 centi 1 év alatt (170 vmennyiröl) egy kicsit gyors növésnek számit. Növési csíkok is vannak a hátamon, ezért strandra sem megyek..

Gyúrni járok naponta.. suli időben itthon, nyáron konditeremben. Fehérjékkel is tömöm magam, már állítólag jobban nézek ki, de kicsit kételkedek én ebben..

A lányokkal kommunikálni nem tudok, rengeteg a kínos csend :/ viszont majdnem csak lány haverjaim vannak. Velük normálisan tudok beszélni, de egy egy "felsőbbrendű" példánnyal azért örülök ha kicsikarok magambol pár szót.. :/

2012. júl. 17. 16:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy, ahogyan a nőit. :) Ugyanis csak símán önbizalomhiány van, nemtől függtelenül.


Van sport, sziklamászás, úszás, kondi (amit szeretnél), aztán van önfejlesztő könyvek hada (ha fejben jobb vagy, mint izomban :)), és vannak kiváló szakemberek.


Magad is mehetsz az úton, de kérhetsz segítséget is. Azt keresd meg először magadban, hogy mik az erősségeid szerinted: azok a belső oszlopok, amelyekre bizton építhetsz. Ezeket érdemes először megkeresni, megerősíteni, és aztán menni tovább.


Rajtad múlik, hogy mit szeretnél és hogyan.


És nagyon tévedsz, ha azt gondolod, hogy nálad csak jobb srác lehet valaki. (ez a mutatja a negatív énképedet, csókoltatom a kedves szüleidet! :(( )


Akárhogyan néz ki, akármilyen márkás cucc van rajta, akárhány kütyü lóg a füléből, ha belül nem Ember, akkor előbb-utóbb nem kell senkinek, csak a hozzájuk hasonló felszínes libusoknak.


Lehet, hogy kívül nem vagy tökéletes - ez Isten adománya, a genetikai vicce, valamennyit lehet rajta vixolni. Ha viszont belül van a nagyobb gond, akkor az előbb-utóbb a felszínen is kiütközik. Értsd: ha erős az önbizalomhiányod, akkor bármit teszel kívül, bármit változtatsz, mindig elégedetlen leszel, a legtökéletesebb testtel is. És ezt érzik a csajok: az erős önbizalomhiányt, az elutasítást, a félelemt, a negatív énképet. Nem azért nem kellesz senkinek, mert nincs iylen vagy olyan márkás cipőd és van fogszabályozód. legyen, legalább szépek lesznek a fogaid (ha ápolod is őket rendszeresen). :)


Ülj le magaddal szépen megbeszélni a dolgokat. Tedd fel magadnak a következő kérdéseket (és válaszold meg csak magadnak): miért érzem magam kevesebbenk, mint más? Miért gondolom azt, hogy úgyis mások jobbak lesznek nálam? Miért félek attól, hogy valaki számára mégis én lennék a tökéletes társ? Miért félek a másik nemtől? Milyen a kapcsolatom az édesanyámmal, a lánytestvéremmel (ha van)?

Mit várok a jövőtől? Milyennek képzelek el egy lányt magam mellett? Mit várok el egy lánytól? Mit szertenék benne a legjobban? stb.


Ilyesmi. Írhatsz magadnak listát is, írhatsz naplót is, vagy elmélkedhedsz ezen leírt szavak nélkül is. Ahogy neked jó. És nem kell sietni. :) Ezek mind olyan kérdések, amelyek a te életkorodban természetesek.

2012. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ps: ha magas-vékony vagy, akkor a sport részen inkább azt válaszd, ami szálkásít. Az úszás volna neked a legjobb. Valószínűleg aszténiás a testalkatod, fölösleges fehérjékkel tömni magad, és azt várni, hogy muszklis jankó leszel. Nem leszel. És jobb is, hogy nem. Van, aki boldog lenne a magas-vékony pasival, mert maga sem alacsonyka.


A csíkokkal ne törődj, más sem fog. A férjemnek is van: úgy néz ki, mintha terhességi csík lenne. Az egyetem első félévében hirtelen "leszorongta" a kilóit.


Ha a lányokkal jól tudsz kommunikálni, azt azt jelenti, hogy valószínűleg nagyon érzékeny és nem éppen buta emberke vagy. Miért akarod akkor keresni azok társaságát, akik úgysem fogadnak el, mert te egészen más vagy, mint ők?


Nincsen felsőbbrendű és alsóbbrendű ember - csak Ember van. Hogy magad milyen emberré leszel, az nagyon sok tekintetben csakis rajtad múlik. :)

2012. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Oké, utolsó 2 válaszoló látnok.

Mert pontosan az van amit leirtak. O.o

Igen, lehet csókoltatni a szüleimet... nemtom milyenek voltak mikor felnőttek, de engem nem engednek még boltba se biciklivel, mert nem ismerem 120%-ban a kreszt.. Csak 20ig gépezhetünk.. (én is meg a 21éves bátyám is.) mászkálgatni barátokkal alig vagy nem engednek.. amikor elengednek félóra és itthon legyél.. durván el vagyunk nyomva.. :/

2012. júl. 26. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!