Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is éreztetek lelki eredetű...

Ti is éreztetek lelki eredetű betegsé, vagy pánikbetegség miatt kirekesztést a társadalom részéről? Pl munkahelyen.

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ez lenézett betegség, és olyan, minha irtóznának az emberek ha megtudják hogy valaki pánikbeteg? Nem tudják megkülönböztetni hogy ettől még nem "bolond" valaki? Engem például kirúgtak a munkahelyemről miután megtudták rólam ezt. Nem értik, hogy ez ugyanolyan betegség mint a vesekő, és velük is bármikor előfordulhat.

2012. júl. 6. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég durva.

Én depressziós voltam, hónapokig jártam pszichiáterhez.

Nyilván nem reklámoztam, de ha konkrétan rákérdeztek, nem kerteltem. Semmi problémám nem volt ebből, nyilván a többségen látszott, fogalmuk sincs mi fán terem a pszichés betegség, de negatív visszhangja nem volt.

2012. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom itt is az új munkahelyen olyan lenézően beszélnek azokról akikről tudják hogy pánikbeteg.
2012. júl. 6. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:

De miért tudják? Pláne, már rögtön az új helyen is?

Nem mondom, nekem is volt, hogy be kellett vallanom. (Nem tudtam elutazni a társasággal emiatt, én meg őszintén elmondtam az okot.) Senki nem bánt velem másképp, mint azelőtt. Mert egyébként nem takarózom evvel, nem kérek más bánásmódot.

Nem tudhatom Te milyen körben mozogsz az előző és jelenlegi munkahelyeddel, de én úgy gondolnám, nem ez a fő ok, hanem talán a viselkedésed, ami miatt kirekesztenek.

2012. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rólam nem tudják. épp ezért nem merem elmondani, mert hallom hogy beszélnek róluk. így érthető?
2012. júl. 6. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Wow, egy cégen belül hemzsegnek a pánikbetegek? Az előző helyeden meg amint megtudták a puszta tényt, kirúgtak? Nem semmi.
2012. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyen nem hemzsegnek, hanem az ügyfelek között vannak pánikbetegek, meg az ismeretségi körükben.
2012. júl. 7. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!