Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mióta nem szedem a xanaxot...

Mióta nem szedem a xanaxot fáj a fejem! Létezik hogy ilyen rövid idő alatt hozzászoktam?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapig szedtem napi 2x0,25-öset! 3 napig csak egyet vettem be! Most ez a 3. nap hogy egyet sem vettem be! Azóta minden nap fáj a fejem és fáradt, nyomott vagyok!

Lehet a gyógyer abbahagyása miatt?


2012. júl. 6. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen szerintem azért van, mert abbahagytad a gyógyszer szedését. Kérdezd meg a dokit aki felírta neked, mert lehet, hogy még szednek kell egy darabig. Én éppen ma kezdtem el a 0,25-ös xanax szedését, napi 3 szemet kell bevennem, kimerültséggel voltam ma hajnalban az ügyeletn és ott ajánlották. Én is félek, hogy rászokom...

Minden jót neked!

2012. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fokozatosan kell leszokni a hosszabb távon szedett bogyókról. Kisebb adagokat vagy a napok számát növeld a bevételek között.
2012. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a xanaxhoz hozzászoksz nagyon nehéz lesz abbahagyni, ezt hidd el! Mindenhova kívántam magam, hogy el kezdtem szedni. Speciális szakemberrel talán át kellene beszélned, vannak nagyon jó hatású egyéb gyógyszerek kisebb függőséggel. Ja, és visszagondoltam a xanaxos időmre mikor már leszoktam, sok dologra nem emlékeztem. Az utolsó mondat csak a magán véleményem, lehet, hogy tévedek...
2012. júl. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából semmi hatását nem éreztem azért is hagytam abba!! Most mást szedek, enyhe valeriana relaxot, de mégis érzem hogy használ! Én megbántam hogy elkezdtem szedni! Első válaszolónak: lehet neked tényleg szükséges, de nekem nem is volt az! Háziorvos írta fel, pánikbetegségre, szorongásra!

És szerintetek most mit csináljak? Szedjek be egyet-egyet, vagy hagyjam hogy elmúljon magától? Mivel csak egy hónapig szedtem úgy éreztem még annyira nem szoktam hozzá és nem kell annyira odafigyelni az elhagyására! Ezek szerint mégis?!

2012. júl. 7. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok. Te miért kezdted el szedni a xanaxot? Depresszió, szorongás, pánikbetegség? nekem mindhárom megvan, a depresszió és a szorongás már évek óta a pánikbetegségem az idén januárban kezdődött. Csak most jutottam el a xanax-ig eddig semmilyen gyógyszert nem szedtem, csak vitaminokat. Amúgy én is fáradt és nyomott vagyok, meg olyan kába, de lehet, hogy a melegtől. Én a helyedbe bevennék egy fél szemet, a fokozatos leszokás kedvéért. Nem tudom, hogy egy hónap alatt rá lehet-e szokni...

Jobbulást neked!

2012. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából mi a különbség a szorongás és a pánikbetegség között! Szorongásra írta fel, állandóan azon szorongok h rosszul leszek! alig merek menni bárhova is!
2012. júl. 7. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

3 vagyok. Szerintem hozzá lehet szokni 1 hónap alatt. Nem tisztem eldönteni egy orvos szakmai tudását, nem is akarom.

Azt azonban sejtem, hogy egy szakorvos abban a bizonyos szakterületben amit tanult, és gyógyít akár sok éve, nagyobb rutinja alakult ki mint egy általános orvosnak. Visszafelé is gondolom így van, a szakorvos nem foglalkozik annyit egyéb betegségekkel mint a háziorvos, tehát abban pedig a háziorvos felé billen a mérleg. Még egyszer mondom senkit nem szeretnék bírálni.


Tehát ha nem vagy biztos valamiben akkor inkább szánj rá egy fél napot, és menj pszichiáterhez. A xanax nem játék!!

2012. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen az lesz ! Nem tudom mi van velem mostanában, eléggé kivagyok! magamra sem ismerek, ez nem én vagyok!
2012. júl. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!